نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
..
تویسرکان:
استقبال دانش‌آموزان تویسرکانی از نشست‌های کتاب‌خوان مدرسه‌ای
..
مود:
جشن میلاد امام حسن عسکری(ع) در کتابخانه امیرالمؤمنین(ع)
..
دستگرد:
راه‌اندازی بخش مرجع کودک و نوجوان در کتابخانه عمومی اندیشه
..
گلپایگان:
نشست کتاب‌خوان با حضور کتابداران شهرستان گلپایگان برگزار شد
..
مراغه:
کتابخانه عمومی اوحدی‌مراغه‌ای نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای برگزار کرد
اخبار کتاب
1395/6/16 سه شنبه
..
رضا امیرخانی در پویش کتاب‌خوان مجازی مطرح کرد:
«جانستان کابلستان» تلاشی در جهت احیای قالب سفرنامه‌نویسی

رضا امیرخانی نویسنده نام‌آشنای ادبیات کشور با معرفی کتاب «جانستان کابلستان» در پویش کتاب‌خوان مجازی شرکت کرد.


به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، رضا امیرخانی در ویدئویی {اینجــا} برای طرح کتاب‌خوان مجازی، ضمن معرفی «جانستان کابلستان» با اشاره به فراموش شدن و رنگ باختن سفرنامه‌نویسی در سال‌های اخیر، نگارش این کتاب را بازگشتی به این ژانر مهم و از یاد رفته و احیای آن عنوان کرد.

نویسنده کتاب «ارمیا» در بخشی از این ویدئو با انتقاد از سفرهای فاقد جذابیت و تکراری این دوره می‌گوید: «در سفرهای ما دیگر خیلی اتفاق‌های خاصی رخ نمی‌دهد. برای همین به نظر من سفرنامه‌ها به یک معنا از بین رفته‌اند و سالهاست کسی روی آن کار نکرده؛ برای همین من با خودم فکر می‌کردم که چگونه می‌توان قالب سفرنامه را بار دیگر احیا کرد؟»

خالق رمان تحسین‌شده «من‌او» جانستان کابلستان را تلاشی در جهت احیای قالب سفرنامه‌نویسی عنوان کرد و افزود: «من در این کتاب سعی کردم بار دیگر به سراغ سفرنامه‌نویسی بروم و از ابتدا آن را بسازم. برای همین، اولین کاری که انجام دادم به هیچکدام از تورهای مسافرتی که اغلب مردم با آنها سفر می‌کنند نرفتم و به جای آن به اتفاق خانواده‌ عازم افغانستان شدم. جانستان کابلستان ماجرای سفر یک نویسنده و خانواده‌اش به افغانستان است.»

«جانستان کابلستان» سفرنامه‌ای خواندنی و متفاوت از این نویسنده توانمند ادبیات کشور است که در سال 1390 توسط نشر افق در 348 صفحه منتشر و به بازار نشر وارد شده است. این کتاب همچنین یکی از چهار عنوان معرفی شده از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در طرح کتاب‌خوان شهریورماه 1395 است.

کتاب‌خوان مجازی، پویشی است که از ابتدای سالجاری در ادامه سلسله نشست‌های کتاب‌خوان شکل گرفت و طی فراخوانی (اینجـــا) از عموم مردم و نخبگان در حوزه های مختلف، دعوت کرد تا کتاب مورد علاقه خود را در قالب فایل ویدئویی (به مدت 1 الی 7 دقیقه) از طریق ارسال به شناسه کاربری در پیام رسان تلگرام recive_ketabclip@، در فضای مجازی  به اشتراک بگذارند.

علاقه‌مندان می‌توانند، معرفی کتاب‌های منتشر شده در پویش کتاب‌خوان مجازی را از اینجـــا و یا با جستجوی @ketabclip در پیام‌رسان تلگرام، مشاهده کنند.

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 3405
اطلاعات بازدید از سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 9619638
تعداد بازديد از سايت: 135599258
تعداد بازديد زيرپورتال: 47249253
اين زيرپورتال امروز: 16183
در امروز: 36146
اين صفحه امروز: 5128
دريافت RSS در امروز: 117375 دريافت RSS صفحه: 34
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

Powered By Sigma ITID.