نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
..
بندرعباس:
مسابقه نقاشی در کتابخانه عمومی علامه طباطبائی بندرعباس
..
فسا:
برنامه های بزرگداشت «روز فسا» در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان
..
منجیل:
کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) بازگشایی شد
..
کامیاران:
کتابخانه شهید فریدون رستمی روستای شیروانه به بهره‌برداری رسید
..
قزوین:
افتتاح بخش مرجع کتابخانه عمومی امام خمینی(ره)
اخبار استان ها
1395/10/8 چهارشنبه
..
با حضور جمعی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم استان؛
نشست «عصر شعر مدافعان حرم گلستان» برگزار شد

نشست «عصر شعر مدافعان حرم گلستان» با حضور نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری، خانواده شهدای مدافع حرم استان و جمعی از مسئولان در کتابخانه عمومی میرداماد گرگان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی گلستان، نشست «عصر شعر مدافعان حرم گلستان» روز دوشنبه ششم دیماه با حضور آیت‌الله حسینی شاهرودی نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری، رضا قوانلو مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گلستان، علی‌اصغر فاضلی مدیرکل بنیاد شهید گلستان، مهدی خسروی، سازمان فرهنگی - وزرشی شهرداری گرگان، شماری از مدیران دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی، شاعران، اصحاب رسانه و جمعی از علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی گلستان و مشارکت اداره کل بنیاد شهید استان و سازمان فرهنگی - وزرشی شهرداری گرگان در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی میرداماد گرگان برگزار شد.


آیت‌الله حسینی شاهرودی نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری در این نشست با اشاره به جریان‌شناسی دو گروه حق و باطل اظهار داشت: با نگاهی به تاریخ اسلام می‌توان ریشه‌های تاریخی ظاهرگرایی را در خوارج و جنگ کوفه مشاهده کرد؛ همان‌ها که در برابر امام علی(ع) ایستادند.


وی در ادامه با اشاره به «ابن تیمیه» و «محمدبن عبدالوهاب» به عنوان چهره‌های شاخصِ جریان تکفیری، از این مکتب به عنوان حاشیه اسلام نام برد که از اسلام تنها به گزینش برخی اعمال و ظواهر آن پرداخته است.


رضا قوانلو مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گلستان نیز در این نشست با تأکید بر لزون ترویج فرهنگ ایثار در جامعه، اظهار داشت: تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تکلیفی است که دستگاه‌های فرهنگی در این برهه حساس نباید از انجام آن به عنوان رسالت اصلی غفلت بورزند.


قوانلو اضافه کرد: اگر این عزیزان خارج از مرزهای ما با تکفیری‌ها جهاد کردند امروز ما نیز باید با جهاد فرهنگی این راه را در تاریخ باز نگه داریم.


علی‌اصغر فاضلی مدیرکل بنیاد شهید گلستان نیز در بخش دیگری از این نشست با تمجید و تقدیر از دفاع اهالی قلم از آرمان‌های انقلاب گفت: بِحمدالله برگزاری «عصر شعر مدافعان حرم گلستان» توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با استقبال خوبی از سوی اهالی فرهنگ و شاعران مواجه شده است که امیدوارم این مسیر همچنان ادامه داشته باشد. 


در بخش بعدی این مراسم، شاعران حاضر در این نشست، آثار خود را برای حاضرین قرائت کردند و در پایان نیز از آنها و خانواده شهدای مدافع حرم استان با اهدای لوحی به رسم یادبود تقدیر شد.


گفتنی است استان گلستان تاکنون ده شهید مدافع حرم تقدیم اهل بیت(ع) کرده است.

منبع : گلستان

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 426
اطلاعات بازدید از سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 11403502
تعداد بازديد از سايت: 148015797
تعداد بازديد زيرپورتال: 51625644
اين زيرپورتال امروز: 43153
در امروز: 130830
اين صفحه امروز: 18408
دريافت RSS در امروز: 164122 دريافت RSS صفحه: 203
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

مجری سایت : شرکت سیگما