نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
..
بندرعباس:
مسابقه نقاشی در کتابخانه عمومی علامه طباطبائی بندرعباس
..
فسا:
برنامه های بزرگداشت «روز فسا» در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان
..
منجیل:
کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) بازگشایی شد
..
کامیاران:
کتابخانه شهید فریدون رستمی روستای شیروانه به بهره‌برداری رسید
..
قزوین:
افتتاح بخش مرجع کتابخانه عمومی امام خمینی(ره)
اخبار استان ها
1395/10/9 پنجشنبه
..
با هدف ایجاد و توسعه کتابخانه صورت می‌پذیرد؛
همکاری کتابخانه‌های عمومی فارس با نیروی انتظامی استان و دانشکده خبر شیراز

مدیرکل و معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس در دیدارهایی جداگانه، با رئیس تحقیقات کاربردی فرماندهی نیروی انتظامی این استان و رئیس دانشکده خبر شیراز دیدار و گفتگو کردند.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، سعیده ابراهیمی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس در دیدار با سرهنگ احمد ایزدی رئیس تحقیقات کاربردی فرماندهی نیروی انتظامی فارس با بیان اینکه اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان می‌تواند با نیروی انتظامی فارس در ایجاد کتابخانه همکاری‌های لازم را داشته باشد، عنوان کرد: کتابخانه‌های عمومی بر حسب قانون و وظیفه خود به عموم مردم خدمات ارائه می‌دهند و در کتابخانه‌ به روی آحاد مردم باز است.


مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس همچنین از همکاری‌های مشترک این دو سازمان سخن گفت و افزود: کتابخانه‌ها مکان‌هایی مناسب هستند تا از طریق آن‌ها اصول ایمنی و فرهنگ شهروندی به عموم مردم آموزش داده است و کتابخانه‌های عمومی فارس این امکان را دارد که نیروی انتظامی کلاس‌های آموزشی در خصوص کاهش جرائم، ترافیک یا حقوق شهروندی را در آن برگزار کنند.


سرهنگ ایزدی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه رویکرد امروز پلیس فارس به سمت دانش‌بنیان‌ بودن است، اظهار داشت: هدف این است که دانش پلیسی گسترده‌تر شود زیرا امروزه نیازمند انجام کارهای علمی در حوزه‌های صنعتی و غیرصنعتی برای کشف جرایم هستیم.


رئیس تحقیقات کاربردی فرماندهی نیروی انتظامی فارس با تصریح اینکه دیدگاه سردار احمدعلی گودرزی فرمانده انتظامی فارس این است که پلیس جامعه‌محور و دانش‌بنیان باشد، افزود: نیروی انتظامی استان فارس از پژوهشگران و طرح‌های تحقیقاتی حمایت می‌کند و تعاملی سازنده‌ با جامعه دانشگاهی دارد.


وی کنار هم‌ گذاشتن دیدگاه‌های انتظامی و دانشگاهی را یکی از اولویت‌های مهم نیروی انتظامی دانست و گفت: در ایجاد این کتابخانه نیز هدف بر این است که بخشی از کتابخانه‌ها به منابع ویژه پلیس اختصاص یابد و بخشی دیگر برای پژوهش در اختیار پژوهشگران قرار گیرد.


گفتنی است در این دیدار درخصوص انعقاد تفاهم‌نامه مشترک این دو سازمان و همکاری بیشتر در زمینه‌هایی مانند برقراری هرچه بیشتر امنیت کتابخانه‌ها از سوی نیروی انتظامی، برگزاری دوره‌ها و کلاس‌های آموزشی درباره امنیت، فرهنگ شهروندی، زندگی سالم، پیشگیری و مقابله با جرائم و... در کتابخانه‌های عمومی و برنامه‌های فرهنگی مشترک بحث و تبادل نظر شد.


همچنین محمدرضا ابراهیمی معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس نیز در دیدار با محمود شاکر رئیس دانشکده خبر شیراز نیز با بیان اینکه همکاری‌های مقتضی در زمینه توسعه و غنی‌سازی کتابخانه دانشکده خبر شیراز انجام خواهد گرفت، اظهار داشت: در صورت ایجاد کتابخانه مشارکتی، اداره کل کتابخانه‌های عمومی در زمینه ارسال کتاب و نشریات، آموزش کتابداران، ارائه نرم‌افزار کتابداری و دیگر همکاری‌های لازم با دانشکده خبر اقدام خواهد کرد.


ابراهیمی ضمن ارائه پیشنهاد انعقاد تفاهم‌نامه‌ همکاری بین دو سازمان گفت: با توجه به اهداف فرهنگی اداره کل کتابخانه‌های عمومی و دانشکده خبر شیراز، می‌توان با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای، در زمینه اجرای برنامه‌های مشترک همچون «نشست کتابخوان» به‌ویژه در زمینه خبر و رسانه، اطلاع‌رسانیِ برنامه‌های فرهنگی، تبیین هر چه بیشتر خدمات کتابخانه‌های عمومی برای دانشجویان، پژوهش، مسابقات‌ کتاب‌خوانی و... اقدام کرد.


محمود شاکر رئیس دانشکده خبر شیراز نیز در این دیدار درخصوص ضرورت توسعه کتابخانه این دانشکده عنوان کرد: دانشکده خبر شیراز با دارابودن حدود ۱۲۰۰ دانشجو، با هدف خدمت‌رسانی هر چه بیشتر به دانشجویان و ایجاد محیطی مناسب برای پژوهش‌ با تأکید بر حوزه رسانه،‌ در حال پیگیری برای توسعه و غنی‌سازی کتابخانه این دانشکده است.


رئیس دانشکده خبر شیراز به امکان همکاری با اداره کل کتابخانه‌های عمومی در زمینه ایجاد کتابخانه مشارکتی اشاره کرد و افزود: کتابخانه دانشکده می‌تواند در چارچوب کتابخانه مشارکتی و تحت حمایت اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس فعالیت کند.


شاکر همچنین به زمینه‌های همکاری مشترک این دو نهاد  فرهنگی اشاره کرد و گفت: بحث مطالعه و کتابخوانی یکی از اهداف اصلی رسانه‌هاست و این دو نهاد می‌توانند در آینده در خصوص برنامه‌های فرهنگی ترویج مطالعه و کتابخوانی در رسانه‌ها همکاری‌های بسیاری داشته باشند.

منبع : فارس

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 354
اطلاعات بازدید از سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 11403404
تعداد بازديد از سايت: 148015173
تعداد بازديد زيرپورتال: 51625429
اين زيرپورتال امروز: 42938
در امروز: 130206
اين صفحه امروز: 18310
دريافت RSS در امروز: 164121 دريافت RSS صفحه: 202
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

مجری سایت : شرکت سیگما