نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
..
بندرعباس:
مسابقه نقاشی در کتابخانه عمومی علامه طباطبائی بندرعباس
..
فسا:
برنامه های بزرگداشت «روز فسا» در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان
..
منجیل:
کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) بازگشایی شد
..
کامیاران:
کتابخانه شهید فریدون رستمی روستای شیروانه به بهره‌برداری رسید
..
قزوین:
افتتاح بخش مرجع کتابخانه عمومی امام خمینی(ره)
اخبار استان ها
1395/10/14 سه شنبه
..
با معرفی 70 عنوان کتاب صورت پذیرفت؛
برپایی ۱۱ نشست کتاب‌خوان در کتابخانه‌های عمومی فارس

در هفته پایانی آذرماه کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌های قیروکارزین، ارسنجان، سروستان، پاسارگاد، اقلید، داراب، ممسنی و خرامه با برگزاری ۱۱ نشست کتاب‌خوان میزبان دوستداران کتاب و کتابخوانی بودند که حاصل این نشست‌ها معرفی ۷۰ کتاب خواندنی بود.


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، همزمان با هفته وحدت کتاب‌خوان کتابخانه گنجینه دانش شهرستان قیروکارزین میزبان نشست کتابخوانی بود که در آن شش کتاب به حاضران معرفی شد. در این گردهمایی کتاب‌های «آشنایی با نماز» توسط زهرا علیزاده؛ «شاهزداه و چوپان: قصه‌های شکرستان» توسط عباس فروغ‌آیین؛ «خطش قرمز» توسط مرضیه طاهری؛ «دایره‌المعارف شغل‌ها» توسط عباس شکوهی؛ «قصه‌های بهرنگ» توسط مهتاب خواجه‌ای و «تب نیلوفری» توسط سیده ساجده حق‌پرست معرفی و بررسی شد.


چهارمین نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای کتابخانه صادق آل‌محمد(ص) اقلید نیز با همکاری دبستان دخترانه فاطمیه در بخش کودک این کتابخانه برگزار شد. در این نشست کتاب‌های «روزی بود و روزی نبود»، «۱۴ قصه ۱۴ معصوم»، «راز مثل‌های ما»، «۵۰ قصه شیرین ایرانی» و «صابون چرا حباب می‌سازد؟ و پرسش‌های دیگر درباره علوم» به ترتیب توسط مهسا رضایی، نسرین رحیمی، زهرا صابری، زهرا مسعودیان و  نرگس رحیمی به اشتراک گذاشته شد.


همچنین در نشست کتاب‌خوان دیگری که با همکاری دبستان شهید صمد چشم وهام و کتابخانه عمومی عرفان اقلید  در این دبستان برگزار شد، مهشید کیای، آریا نعمتی، محدثه زرین کلاه، سهیل نعمتی و امیرعلی امیدی به ترتیب خواندن کتاب‌های «پنج قصه از یاسمن و جوجه‌ها»، «شیرین چون عسل»، «علی کوچیکه»، «امام اول علی(ع)» و «آخرین مصلح» را به حاضران پیشنهاد کردند.


کتابخانه استاد شهید ممسنی نیز با برپایی نشست کتاب‌خوان و معرفی شش کتاب به پیشواز زمستان رفت. در این نشست فرزانه سلیمانی کتاب «اگر فردا بیاید»، شهدخت قائدی کتاب «دارو مسئله پزشکی قرن» ، آسیه رحیمی کتاب «شبهای رادنث»، وحید چوبینه کتاب «سرزمین های درگیر در واقعه شریف ظهور»، سیده مریم حسینی کتاب «به خواب شیرین بروید» و زهرا ناصاری کتاب «زندگی با معنا» را به بوته نقد و معرفی گذاشتند.


پیش دبستانی و مدرسه ابتدایی پردیس ممسنی نیز در نشستی کتاب‌خوان میزبان کتابداران کتابخانه‌ استاد شهید نورآباد بود تا چهارمین نشست کتابخوان کودک و نوجوان ممسنی در این مدرسه برپا شود.


در این نشست که با همکاری مسئولان مدرسه انجام شد، شش نفر از دختران در رده‌های سنی مختلف به معرفی کتاب پرداختند. در ابتدا پرستو رضایی کتاب «دهقان فداکار» تألیف حورا سلامت حقیقی از انتشارات ریحانه را معرفی کرد. پس از آن «میمون کوچولوی کم‌حوصله» را مهسا شایانی به زیبایی برای جمع قصه‌خوانی کرد. این قصه ترجمه هما قاسمی از سری سرزمین حیوانات منتشر شده توسط نشر فکر برتر در سال ۹۲ بود. کتاب «خروس سیگاری» ترجمه‌ بهمن آذر نجف‌آبادی از انتشارات آفتاب مهتاب در سال ۸۳ کتاب دیگری بود که توسط آیلین دهقان برای کودکان معرفی شد. در ادامه مانا محمد حسینی به معرفی قصه «ماجرای درخت بلوط» در کتابی به همین نام اثر لیلی فرهنگ‌زاده از انتشارت کانون فرهنگ و هنر در سال ۱۳۷۶ پرداخت و در آخر نیز زهرا احمدی کتاب کشاورز و پرستو را قصه‌گویی کرد.


کتابخانه شهید برفی داراب نیز در این هفته هشتمین نشست کتاب‌خوان خود را با همکاری مدرسه ابتدایی شهید جواهری برپا کرد که در آن کتاب‌های «آشتی با امام زمان(عج)» توسط فاطمه کهکوی، «گل خندان» توسط فاطمه حسینی، «نمکی و مار عینکی» توسط حنانه عابدی، «پرنده آتش و گرگ خاکستری» توسط سارا محمدی، «شب به خیر کوچولو» توسط زهرا سعیدی‌کیا و «قصه‌های مهتاب» توسط فاطمه کوهگرد معرفی شد.


شهرستان ارسنجان نیز با برگزاری دو نشست کتاب‌خوان ۱۵ کتاب خواندنی را به اشتراک گذاشت. هشتمین نشست کتاب‌خوان کتابخانه پروین اعتصامی جمال‌آباد ارسنجان در مدرسه هاجر(س) برگزار شد که در آن کتاب‌های «قصه های خوب برای بچه‌های خوب؛ قصه‌های شیخ عطار»، «نامه‌هایی به هیچ‌کس»، «سگ من آقجا»، «الاکلنگ کودکی»، «پیش از بستن چمدان»، «سیاوش» و «دوفرشته دو برادر» به ترتیب توسط سعیده خادمی، فاطمه زارع، فتانه خادمی، فاطمه خادم الحسینی، فاطمه بهرامی، الناز خادمی و ثنا خادم‌الحسینی معرفی شد.


افزون بر این  نشست کتابخوان مدرسه‌ای دیگری نیز در این شهرستان به همت کتابخانه ابوذرکتکی با همکاری مدرسه راهنمایی شهدای کوهنجان برپا شد که در آن کتاب‌های «قصه ما مثل شد» توسط عرفان زارعی، «پیامبر(دوران نوجوانی)» توسط کامران دهقانی، «نگاهی گذرا به بسیج و بسیجی» توسط علی جاویدان، «پند واندرز لقمان حکیم» توسط رضا جاویدی،  «به خواب شیرین بروید» توسط محسن مظفری، «درمحضر پیامبر» توسط احمد بوستانی؛  «همنام با گل‌های بهاری توسط حمید روستا و «هجوم خاموش» توسط صفرعلی روستایی به اشتراک گذاشته شد.


در ادامه نشست کتاب‌خوان مدرسه ای آذرماه کتابخانه محمدرسول الله(ص) که با همکاری مدرسه ولی عصر(عج)  برپا شد، با معرفی ۹ کتاب همراه بود که در آن کتاب‌های «قاف»، «میرزا کوچک‌خان»، «ترانه‌های نوازش» و «به خواب شیرین بروید» کتاب‌های طرح کتاب‌خوان ماه ویژه آذر به ترتیب به دست بهرام نجفی، فاطمه خباز، فرناز محمدی وزهرا خارستانی معرفی و بررسی شد. علاوه بر آن  کتاب‌های «شماس شامی»، «خاطرات مرضیه حدیدچی»، «افسانه شیرین داراب‌نامه»، «امام پاکان» و «اعتماد به نفس و تقویت اراده» نیز کتاب‌های دیگری بود که توسط دانش آموزان آن مدرسه معرفی شد.


کتابخانه شهیدان رضایی کوهنجان سروستان نیز در هفته پایانی آذر با برگزاری نشست کتاب‌خوان دوستداران یار مهربان را در کنار هم نشاند که حاصل آن معرفی پنج اثر برگزیده بود. در این گردهمایی محمدکریم محیط، صفرعلی کرمی، مرتضی شریف، صادق اسدی و هاشم محسنی از کتاب‌های «گناهان کبیره»، «شما که غریبه نیستید، «آنک آن یتیم نظرکرده»، «کتاب حدودآزادی در تربیت» و «امانتداران عاشورا» برای حاضران گفتند.


و در نهایت در روز پایانی آذرماه نیز  نشست کتاب‌خوان با طعم شب یلدا در کتابخانه آل طه اکبرآباد پاسارگاد برپا شد که در آن شش کتاب با محوریت کتاب‌هایی درباره حضرت محمد(ص) و سیره و آداب و رسوم زندگی ایشان به اشتراک گذاشته شد. در این نشست کتاب‌های «مسیا»، «همنام گل‌های بهاری»، «الگوی نیکو»، «قاف»،  «میرزا کوچک خان» و «ملاقات موسی و خضر» به ترتیب توسط زرنگار شریفی، زهرا حنایی، خانم میرزایی زهرا زارع، مدینه زارع و لیلا مختاری به اشتراک گذاشته شد.


گفتنی است نشست‌های کتابخوان با هدف افزایش فرهنگ مطالعه و سخولت بهره‌مندی آحاد مردم در کتابخانه‌ها برگزار می‌شود که در این جلسات کتابداران، نویسندگان، شخصیت‌های فرهنگی و سایر علاقه‌مندان به معرفی کتاب‌های مدنظر خود می‌پردازند.

منبع : فارس

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 1236
اطلاعات بازدید از سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 11403614
تعداد بازديد از سايت: 148016492
تعداد بازديد زيرپورتال: 51625855
اين زيرپورتال امروز: 43364
در امروز: 131525
اين صفحه امروز: 18520
دريافت RSS در امروز: 164124 دريافت RSS صفحه: 205
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

مجری سایت : شرکت سیگما