نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
..
بندرعباس:
مسابقه نقاشی در کتابخانه عمومی علامه طباطبائی بندرعباس
..
فسا:
برنامه های بزرگداشت «روز فسا» در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان
..
منجیل:
کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) بازگشایی شد
..
کامیاران:
کتابخانه شهید فریدون رستمی روستای شیروانه به بهره‌برداری رسید
..
قزوین:
افتتاح بخش مرجع کتابخانه عمومی امام خمینی(ره)
اخبار استان ها
1395/10/14 سه شنبه
..
از ابتدای فروردین تا دی‌ماه سال‌جاری انجام شد؛
احداث و تجهیز ۹ باب کتابخانه عمومی در استان اردبیل

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل از اتمام مراحل احداث، تکمیل و تجهیز ۱۰ باب کتابخانه عمومی در طی سال ۹۴ و۱۰ ماه نخست سال جاری خبر داد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل، رباب عزیزخانی در جلسه ویژه بررسی پروژه‌های عمرانی این اداره کل گفت: برای راه‌اندازی کتابخانه‌های عمومی مقدس اردبیلی (محله سلمان‌آباد اردبیل)، شیخ شرف‌الدین (محله شیخ کلخوران اردبیل)، فارابی (محله اروج آباد اردبیل)، زکریای رازی (شهرستان نیر)، ابن‌سینا (روستای خلیل‌آباد اردبیل)، ۱۵ خرداد (روستای آراللو اردبیل)، شهید اندرزگو (روستای ایران آباد شهرستان پارس‌آباد)، روستای شایق سرعین، بوستان (روستای نیارق شهرستان نمین) و توسعه کتابخانه عمومی شهید رجائی شهرستان پارس‌آباد نزدیک به ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی و  یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال از محل کمک‌های خیرین هزینه شده است،

وی اظهار داشت: بانک پاسارگاد برای راه‌اندازی ۵ باب کتابخانه عمومی نزدیک به ۱۰ میلیارد ریال و بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی نیز برای تکمیل ۷ باب و تجهیز ۶ باب کتابخانه عمومی نزدیک به ۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال هزینه کرده‌اند.

عزیزخانی با اشاره به افتتاح کتابخانه‌های عمومی روستای شایق سرعین و روستای آراللو اردبیل در دهه مبارک فجر، افزود: در صورت تخصیص اعتبارات مناسب و کمک‌های خیرین، کتابخانه‌های عمومی موران گرمی، لنبر خلخال و فخرآباد مشکین‌شهر نیز با پیشرفت فیزیکی بیش از ۷۰ درصد، در طی ماه‌های آینده تکمیل و تجهیز خواهند شد.

وی تصریح کرد: کتابخانه عمومی روستای شام اسبی اردبیل نیز که با مشارکت خیّرانه بانک صادرات ساخته می‌شود، به ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده و انشاءلله شاهد راه‌اندازی آن در آینده نزدیک بااعتباری بالغ‌بر یک میلیارد ریال خواهیم بود.

مشاور استاندار در امور کتاب و کتابخانه‌ها، تکمیل و تجهیز کتابخانه مرکزی بیله‌سوار را نیازمند تخصیص اعتبارات مناسب دولتی و همت جدی خیرین دانست و خاطرنشان کرد: امیدواریم با تکمیل و تجهیز این پروژه عمرانی که در حال حاضر از پیشرفت بیش از ۹۰ درصد برخوردار است، شاهد توسعه فعالیت‌های فرهنگی و کتابخانه‌ای در این منطقه مرزی مهم باشیم.

عزیزخانی، ساخت و تکمیل کتابخانه‌های مرکزی شهرهای پارس‌آباد، مشکین‌شهر و خلخال را نیازمند اعتبارات قابل‌توجه دولتی و عزم جدی خیرین در خصوص مشارکت در این طرح‌های عمرانی بیان کرده و ادامه داد: انتظار ما از خیرین نیک‌اندیش این شهرها این است که با توجه به اهمیت فرهنگ کتابخوانی و نقش فرهنگ در توسعه هر جامعه، قدم‌های مؤثری در این خصوص بردارند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، اهدای زمین کتابخانه‌های راه‌اندازی شده و در دست‌ساخت توسط خیرین و شهرداری‌های مناطق و صدور رایگان پروانه ساخت این کتابخانه‌ها توسط شوراهای اسلامی و شهرداری‌ها را قابل‌ستایش دانست و گفت: خوشبختانه با نگاه مثبت خیرین در مناطق روستایی و مشارکت شوراهای اسلامی و شهرداری‌ها در مناطق شهری، شاهد جهاد کتابخانه‌سازی در سطح استان هستیم.

عزیزخانی در بخش دیگری از سخنان خود، اهدای بیش از ۲۳ هزار جلد کتاب در ۱۰ ماه نخست سال جاری را نویدبخش توجه بیشتر شهروندان به مقوله نذر کتاب و توزیع دانش در سطح جامعه قلمداد کرده و افزود: اهدای کتاب در حوزه‌های مختلف ادبی، مذهبی، تاریخی، پزشکی، کودک و نوجوان، علوم پایه، جغرافیا، دفاع مقدس و مهارت‌های زندگی موجب غنی‌تر شدن مخازن کتابخانه‌های عمومی و استفاده عموم مردم از این گنجینه‌های فرهنگی می‌شود.

این مسئول، ساخت کتابخانه در شهر گرمی را منوط به شناسایی و اهدای زمین از طرف اداره کل راه و شهرسازی استان دانست و افزود: در صورت اختصاص زمین مناسب، آماده جذب خیرین نیکوکار جهت ساخت کتابخانه عمومی در این شهر و در ساختمانی مستقل خواهیم بود.
منبع : اردبیل

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 757
اطلاعات بازدید از سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 11403577
تعداد بازديد از سايت: 148016288
تعداد بازديد زيرپورتال: 51625796
اين زيرپورتال امروز: 43305
در امروز: 131321
اين صفحه امروز: 18483
دريافت RSS در امروز: 164123 دريافت RSS صفحه: 204
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

مجری سایت : شرکت سیگما