سه‌شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۵

در راستای ترویج سنت حسنه اهدای کتاب صورت گرفت؛

اهدای بیش از ۳ هزار نسخه کتاب به کتابخانه مرکزی تبریز

استاندار

در راستای ترویج سنت حسنه اهدای کتاب استاندار آذربایجان شرقی بیش از سه هزار نسخه کتاب به مجموعه کتابخانه مرکزی تبریز اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان شرقی، در راستای ترویج سنت حسنه اهدای کتاب و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اسماعیل جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی بیش از ۳ هزار نسخه کتاب به مجموعه کتابخانه مرکزی تبریز اهدا کرد.

جبارزاده در حاشیه مراسم اهدای کتاب اظهار داشت: توسعه کتاب و کتاب‌خوانی، نقطه آغاز توسعه استان است. با این نگاه، یک هزار و ۹۲۸ عنوان کتاب در ۳ هزار و ۹ نسخه در زمینه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و مذهبی به کتابخانه‌های عمومی استان اهدا شد.

وی افزود: گسترش فرهنگ کتابخوانی نقش قابل‌توجهی در ارتقاء سطح دانش و فرهنگ جامعه دارد؛ مطالعه یکی از بهترین راهکارهای مهار و حل معضلات اجتماعی بوده و عنصری تأثیرگذار در ارتقاء علم و آگاهی جامعه بشری است. با توجه به جلسات برگزارشده، تقویت کتابخانه‌های عمومی استان چه ازلحاظ فیزیکی و چه ازلحاظ منابع، در اولویت قرار دارد و اهدای این مجموعه کتاب گامی در راستای تقویت مجموعه کتابخانه مرکزی استان است.

در این مراسم مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان شرقی نیز اظهار داشت: در حال حاضر ۱۰۹ باب کتابخانه نهادی در سطح استان وجود دارد که دارای دو میلیون و ۶۰۰ هزار جلد کتاب است. با توجه به جلسات برگزارشده با حضور استاندار محترم آذربایجان شرقی مقرر شد به‌منظور غنای مجموعه کتابخانه‌های عمومی گام‌های مفیدی برداشته شود و تا سال ۱۴۰۰ با شعار «هر آذربایجانی یک کتاب» موجودی منابع کتابخانه‌های استان به ۴ میلیون نسخه ارتقا یابد.

وی با تأکید بر لزوم ترویج سنت اهدای کتاب، ادامه داد: مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) نیز بر این امر تأکیددارند؛ ایشان تاکنون حدود ۱۴ هزار  کتاب خطی بسیار ارزشمند به کتابخانه آستان قدس رضوی اهدا کرده‌اند.