شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مرکزی:

از ظرفیت نماز جمعه جهت معرفی جشنواره کتابخوانی رضوی استفاده می شود

جلسه ستاد نماز جمعه

در دیدار سرپرست اداره کل با مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مرکزی پیرامون جشنواره کتابخوانی رضوی بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، در دیدار علی اکبر احمدی سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با حجت الاسلام محمد حاجی پور مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مرکزی، پیرامون ابعاد مختلف جشنواره کتابخوانی رضوی بحث و تبادل نظر شد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در این دیدار گفت: جشنواره رضوی یکی از اساسی‌ترین فعالیت‌های مجموعه کتابخانه‌های عمومی است و امیدواریم با همکاری و همدلی به وجود آمده و رایزنی‌های صورت گرفته با دستگاه‌های فرهنگی، بتوانیم پویش کتابخوانی با محوریت زندگانی بابرکت امام رضا(ع) در سطح استان مرکزی ایجاد کنیم.
علی اکبر احمدی افزود: هدف اصلی از برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی آشنا کردن عموم جامعه با سیر نورانی زندگی امام رضا(ع) است و امیدواریم شرکت‌کنندگان با مطالعه کتاب‌های جشنواره بیش از پیش با زندگی حضرت ثامن الائمه آشنا شوند.
وی ادامه داد: در تمام کتابخانه‌های عمومی استان فضایی به عنوان هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی آماده سازی شده که اعضاء می‌توانند با مراجعه به این بخش، نسبت به ثبت نام و دریافت اقلام تبلیغاتی نظیر لوح فشرده و کتاب‌های مسابقه اقدام کنند.
سرپرست اداره کل افزود: برای برگزاری هفتمین جشنواره رضوی شش عنوان کتاب با موضوع امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و حضرت احمد ابن موسی(ع) برای گروه‌های سنی مختلف انتخاب و معرفی شده تا افراد بتوانند با توجه به سن و توانمندی‌های خود در مسابقه کتابخوانی جشنواره رضوی شرکت کنند.
احمدی خاطرنشان کرد: در این دوره از جشنواره دو نسخه از هر عنوان کتاب‌های جشنواره در اختیار کتابخانه‌های عمومی قرار گرفته و شهروندان می‌توانند با مراجعه به نزدیکترین کتابخانه عمومی محل زندگی خود، نسبت به امانت گرفتن کتابها اقدام و پس از مطالعه در مسابقه شرکت کنند.

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مرکزی نیز در این دیدار گفت: در ماه مبارک رمضان میعادگاه‌های نماز جمعه در سراسر استان مملو از جمعیت است و بالغ بر ۲۰۰ هزار نفر در مراسمات این ماه  شرکت می‌کنند.
حجت الاسلام حاجی پور گفت: استفاده و جذب این جمعیت کثیر از مومنین و نمازگزاران، فرصت بسیار مغتنمی برای افزایش مشارکت شهروندان در جشنواره کتابخوانی رضوی است.
وی افزود: با هماهنگی‌هایی که به عمل می‌آید در هفته‌های آتی ائمه جماعت سراسر استان به معرفی جشنواره کتابخوانی رضوی از تریبون های نماز عبادی سیاسی جمعه خواهند پرداخت و همچنین می‌توان از دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان جهت مشارکت در جشنواره استمداد گرفت.