شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵

مراسم رونمایی از کتاب های بریل هفتمین جشنواره کتاب خوانی رضوی برگزار شد؛

آماده سازی حدود ۱۲۶ هزار صفحه کتاب بریل در ۵۰ روز

کراپ‌شده - رونمایی از کتب بریل هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی

سه عنوان کتاب از منابع هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی توسط واحد بریل اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم به خط بریل تبدیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان، سه عنوان کتاب از منابع مسابقه کتابخوانی رضوی در ۵ جلد و با شمارگان ۱۰۲۵ نسخه در ۱۲۵۸۶۵ صفحه توسط واحد تولید کتاب بریل اداره کل کتابخانه‌های عمومی قم رونمایی و برای بهره‌مندی روشندلان آماده ارسال به بخش نابینایان کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور شد

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری در مراسم رونمایی، از خدمات و تلاش های کتابداران بخش تولید بریل نابینایان قدردانی کرد و افزود: از الطاف الهی و عنایات اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است که این کار معنوی و فرهنگی همزمان با بهار قرآن به اتمام رسیده و بزودی در اختیار روشندلان عزیز در سراسر کشور قرار می گیرد.

وی پاداش این حرکت ارزشمند و دینی در ماه مبارک رمضان را مضاعف عنوان کرد و افزود: باعث خرسندی و شادمانی است که لبخند رضایت نابینایان عزیزمان را با تولید و انتشار چنین کتاب هایی شاهد هستیم.

وی گفت: اقدامات فرهنگی و معرفی کتاب های مفید توسط بخش نابینایان گام مهمی برای گسترش فرهنگ کتابخوانی است و بدون شک تداوم و حمایت از چنین فعالیت‌هایی امکان توزیع عادلانه مطالعه برای همگان را در جامعه فراهم می کند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همچنین اظهار داشت: با توجه به کمبود منابع بریل و نیاز مبرم روشندلان به منابع جدید، این اداره کل تکلیف خود دانست تا در رفع این نیاز اقدامی موثر و خداپسندانه بردارد. جباری تولید کتاب های بریل ویژه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی را به درخواست اداره کل فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی کشور عنوان کرد.

در ادامه این مراسم، حسن عبدلی مسئول تولید کتب بریل اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم در خصوص چاپ و انتشار این کتاب ها گفت: ۳ عنوان کتاب بینایی در ۵ جلد بریل تولیده شده که هر جلد آن شامل ۲۰۵ نسخه با موضوع زندگینامه امام رضا(ع) و حضرت معصومه (س) است که شمارگان آن به ۱۰۲۵ نسخه می رسد.

عبدلی سپس بیان کرد: با توجه به محدودیت زمانی برای شرکت در مسابقه کتابخوانی رضوی،  تمامی مراحل تولید این کتاب ها  در ۵۰ روز به پایان رسید تا روشندلان عزیز همانند دیگر اقشار در مسابقه کتابخوانی رضوی شرکت فعال و گسترده داشته باشند.
وی در پایان افزود گفت: مجموع تعداد صفحات ۱۲۵۸۶۵ بریل است.

خاطر نشان می شود کتاب های «۱۰ قصه از امام رضا ع» نوشته مژگان شیخی، «بانوی ملکوت» نوشته آیت الله کریمی جهرمی و «امام رضا و زندگی» نوشته مهدی غلامعلی سه عنوان کتابی است که به خط بریل تبدیل شده و آماده ارسال به سراسر کشور است.