چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۱

با حضور نماینده مجلس و مسئولان استانی؛

کتابخانه ویژه بانوان در قزوین به بهره برداری رسید

IMG_8992.JPG

با توجه به تقاضای مکرر برای راه‌اندازی کتابخانه‌ای ویژه بانوان در استان قزوین، کتابخانه عمومی شهدای امدادگر هلال‌احمر قزوین آماده استفاده برای بانوان شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین، کتابخانه عمومی شهدای امدادگر ویژه بانوان، ۱۱ خردادماه با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر به بهره‌برداری رسید.

رؤیا اسماعیلی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی قزوین نیز در این مراسم گفت: با توجه به تقاضاهای مکرر برای راه‌اندازی کتابخانه‌ای ویژه بانوان، پس از بررسی‌های انجام‌شده کتابخانه عمومی شهدای امدادگر هلال‌احمر، به دلیل برخورداری از فضای مناسب و امنیت کافی آماده استفاده برای بانوان شد. این کتابخانه مجهز به بخش‌های مخزن، مطالعه، کودک، نوجوان، نشریات، نمازخانه، غذاخوری، بخش نگهداری وسایل و خدمات اینترنتی بوده و به‌استثنای روزهای تعطیل آماده ارائه خدمات به مراجعین است.

 مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین ضمن تقدیر از حمایت مسئولان استان و مدیر هلال‌احمر قزوین از مقوله کتاب و کتابخوانی، اظهار داشت: مطالعه مفید سطح آگاهی افراد را افزایش داده و از بروز بسیاری از آسیب‌ها و انحرافات اجتماعی جلوگیری می‌کند؛ کتابخانه‌های عمومی در این زمینه نقش غیرقابل‌انکاری دارند.

در ادامه حمیده زرآبادی، نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ایجاد کتابخانه ویژه بانوان مطالبه به‌حق خانم‌های قزوینی بود که با موفقیت به انجام رسید. با راه‌اندازی این کتابخانه گامی ارزشمند در راستای توسعه خدمات کتابخوانی استان برداشته شد.

وی ادامه داد: امروزه با توجه به کوچکی ساختمان‌های مسکونی و محدودیت افراد برای مطالعه و فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی، توسعه و بهسازی فضاهای خدمات رسان برای افراد از مهم‌ترین اولویت‌ها است. امید است با همکاری و حمایت مسئولان، شاهد ارتقاء منزلت و جایگاه بانوان قزوینی در عرصه‌های فرهنگی اجتماعی باشیم.

مریم بیدخام، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری نیز در این جلسه گفت: یکی از مهم‌ترین شاخص‌های ارزیابی جوامع و توسعه‌یافتگی آن‌ها، میزان مطالعه و کتابخوانی است که با همکاری و حمایت جمعی می‌توان برنامه‌هایی مفید و مناسبی ترتیب داد؛ ایجاد کتابخانه عمومی ویژه بانوان ازجمله اقداماتِ مفید انجام‌شده در این زمینه است.