جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۵:۲۹

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد؛

جشنواره کتابخوانی رضوی به توسعه فرهنگ مطالعه کمک می‌کند

فتاح محمدی معاون سیاسی استاندار

معاون سیاسی امنیتی استاندار با اشاره به هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، ترویج مطالعه کتب مذهبی را در جامعه و در بین خانواده‌ها یک ضرورت دانست.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، فتاح محمدی، معاون سیاسی امنیتی استاندار اظهار داشت: نقش کتابخانه‌های عمومی به‌عنوان یک نهاد فرهنگی در تحقق شعار سال و فراهم کردن زیرساخت‌های اقتصاد مقاومتی و حتی ارائه برنامه‌های تولید و اشتغال بی‌بدیل است. 

محمدی ترویج مطالعه کتب مذهبی را در جامعه یک ضرورت خواند و تصریح کرد:  در احادیث و روایات دینی کار کردن همانند جهاد  در راه خداست و ترویج فرهنگ کار با معرفی و ارائه کتاب‌های خوب در نشست‌های کتابخوانی و جمع خوانی، برنامه‌ای مهم و راهبردی در ترغیب جوانان به کار، تولید و اشتغال است.

وی با اشاره به هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی افزود: زندگانی حضرت رضا(ع) همواره الگوی ما شیعیان است و کتاب‌های این مسابقه نیز به تمامی ابعاد زندگانی آن حضرت می‌پردازد و بر الگوپذیری افراد جامعه و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی تأکید می‌کند. امیدوارم مردم استان به‌ویژه جوانان در این جشنواره معنوی و فرهنگی مشارکت کنند؛ شایسته است تمامی ادارات در برگزاری این جشنواره یاریگر نهاد کتابخانه‌های عمومی باشند.