سه‌شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۵:۰۰

هم‌زمان با سالروز رحلت بنیان‌گذار انقلاب اسلامی ایران (ره) ؛

نشست کتاب‌خوان با محوریت معرفی امام خمینی (ره) برگزار شد

نشست کتاب خوان به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی ره

هم‌زمان با سالروز رحلت بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی ایران، نشست کتاب‌خوان با عنوان معرفی امام روح‌الله در بیت امام خمینی (ره) در قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قم، کتابداران کتابخانه امام علی (ع) و اعضای کودک و نوجوان و جمعی از نونهالان با حضور در بیت شریف امام و تجدید بیعت با آرمان‌های ایشان، در راستای معرفی سیره عملی امام راحل، نشست کتاب‌خوان را با محوریت سبک زندگی امام برگزار کردند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم در حاشیه این نشست با گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره) بیان کرد: باید نسل جوان را با اندیشه‌های ناب امام خمینی (ره) آشنا کرد؛ اندیشه‌هایی که هر یک می‌تواند ره‌آورد توسعه و اعتلای نظام جمهوری اسلامی باشد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جباری خاطرنشان کرد: نشست کتاب‌خوان به ابتکار علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با هدف ترویج کتابخوانی و معرفی کتاب‌های خوب انجام می‌شود. این اقدام فرهنگی در راستای مطالبات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ورود کتاب به‌عنوان کالای اصلی زندگی در سراسر کشور در حال اجرا است. در حال حاضر کتابخانه‌های عمومی استان قم نیز با هدف ایجاد عادت به مطالعه و انتقال فرهنگ غنی اسلامی ایرانی به نسل جوان و نوجوان این نشست‌ها را به‌منظور گسترش فرهنگ مطالعه مفید انجام می‌دهد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جباری تصریح کرد: زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا و همچنین علما و دانشمندان بزرگی همچون امام خمینی (ره) جز با مطالعه آثار مکتوب امکان‌پذیر نیست و این بزرگان نیز با مطالعه عمیق و تأمل در امور به این درجات دست‌یافته‌اند.

وی یادآور شد: کتاب‌ها تاریخ را به ما منتقل می‌کنند و کتابخوانی باعث می‌شود تا هویت فرهنگی هر کشوری حفظ شود و به دستاوردهای عظیم علمی، اجتماعی و فرهنگی دست یابد.

طی این نشست ۷ تن از علاقه‌مندان به معرفی کتاب‌های خوانده‌شده خود پرداختند؛ کتاب‌های «چشمه آفتاب» نوشته مرضیه غفار/ توسط: معصومه اجلی؛ «شکوفه‌های لبخند» نوشته مرضیه غفار/ توسط: زهرا سلمانی؛ «دیدار با امام» نوشته ابوالفضل هادی منش/ توسط: الناز حیدری؛ «قلک‌های گلی» نوشته ابوالفضل هادی منش/ توسط: سکینه محمدی؛  «ستاره‌های آسمان نماز» نوشته مرضیه غفار/ توسط: فرزانه سلیمی؛ «غذای پیرمرد» نوشته ابوالفضل هادی منش/ توسط: زینب صوری نیا و کتاب «گردنبند طلا» نوشته ابوالفضل هادی منش توسط اله حسین پور معرفی شد.

برچسب‌ها