چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۲

با حضور مدیرکل توسعه کتابخانه‌ها و مشارکت‌های نهاد؛

کتابخانه حضرت زینب(س) در شهرستان انار افتتاح شد

کتابخانه حضرت زينب (س) در شهرستان انار افتتاح شد

کتابخانه عمومی حضرت زینب(س) محمدآباد ساقی از توابع شهرستان انار با حضور مدیرکل توسعه کتابخانه‌ها و مشارکت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمان، آیین افتتاح کتابخانه حضرت زینب (س) در محمدآباد ساقی با حضور محمد ربیع احمدخانی، مدیرکل توسعه کتابخانه‌ها و مشارکت‌های نهاد کتابخانه‌ها؛ سیدضیاء طباطبائی، فرماندار انار؛ محمدجواد حسین زاده، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و جمعی از مسئولان محلی برگزار شد.

مدیرکل توسعه کتابخانه‌ها و مشارکت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به حضور چشمگیر خیرین در حوزه احداث و حمایت از کتابخانه‌های عمومی در سراسر کشور اشاره کرد و اظهار داشت: از مجموع کتابخانه‌های نهادی موجود در کشور ۶۹۰ باب کتابخانه از سوی خیرین کتابخانه ساز اهدا شده است. مسیری که خیرین کتابخانه ساز بدان دست‌یافته‌اند، مقدمه دستیابی به مقام کمال است. بدون شک مجموعه اقدام‌های خیران در ساخت کتابخانه در کشور به گسترش و توسعه قابل‌توجه مطالعه و کتابخوانی می‌انجامد.

کتابخانه حضرت زینب(س) در زمینی به مساحت ۸۰۰ مترمربع و زیربنای ۱۵۰ مترمربع به همت خیرین گران‌قدر غلامرضا اسماعیلی و حاج عباس حسنی با هزینه‌ای بالغ‌بر ۲ میلیارد ریال تکمیل و توسط اداره کل کتابخانه‌ای عمومی استان تجهیز شده است. این کتابخانه در حال حاضر با مجموعه‌ای بالغ‌بر ۶ هزار نسخه کتاب دارای بخش مخزن با ظرفیت ۱۵ هزار جلد، سالن مطالعه با ظرفیت ۵۰ نفر، بخش کودکان، نشریات و سمعی و بصری ارائه خدمات می‌کند.

گفتنی است، در شهرستان انار ۴ باب کتابخانه عمومی تحت پوشش نهاد کتابخانه‌های عمومی قرار دارد که تمامی آن‌ها به همت خیرین کتابخانه ساز بنا شده است. درمجموع در شهرستان انار ۴۷۵۰ متر مساحت زمین توسط خیرین به ساخت کتابخانه اختصاص داده ‌شده است، این مهم سبب شد که تقریباً امکان دسترسی تمامی مردم روستاها و شهرهای این شهرستان به کتابخانه فراهم شود.