دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۳

همزمان با سالروز میلاد امام حسن مجتبی(ع)؛

کتابخانه عمومی روستای شیرکلای شهرستان نور به بهره‌برداری رسید

کتابخانه شیرکلا نور

کتابخانه عمومی علامه سید محمدحسین طباطبایی شیرکلای شهرستان نور با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، کتابخانه عمومی علامه سید محمدحسین طباطبایی روستای شیرکلای شهرستان نور در زمینی به مساحت ۴۰۰ مترمربع و با زیربنای ۱۵۰ مترمربع با مشارکت بنیاد خیریه علمی و آموزشی قلمچی روز شنبه بیستم خردادماه و در همزمان با سالروز میلاد امام حسن مجتبی(ع) با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران، مسئولین شهرستان و مردم فرهنگ‌دوست این روستا افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

آرزو ولی‌پور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران در آیین افتتاح این کتابخانه اظهار داشت: هر چه زیربنای اماکن فرهنگی مانند کتابخانه‌ها در جامعه بیشتر باشد، ضریب امنیت فرهنگی بالاتر خواهد رفت و سطح آگاهی و بصیرت نسل‌های بعد با زحمات کتابداران تضمین خواهد شد.

وی در ادامه افزود: در کتابخانه‌های عمومی علاوه بر ترویج کتابخوانی برای همه اقشار جامعه و سرمایه‌گذاری فرهنگی برای جوانان، باید برای کودکان برنامه‌های ویژه و خاص ارائه کرد تا در آینده بحران پایین بودن سرانه مطالعه از جامعه رفع شود و شاهد فراگیر بودن کتابخوانی باشیم.

ولی‌پور با تقدیر به مشارکت بنیاد خیریه علمی و آموزشی قلمچی در زمینه احداث و تکمیل ۶ پروژه کتابخانه عمومی در مازندران، گفت: دولت به تنهایی نمی‌تواند برای تکمیل انبوه پروژه‌های موجود اقدام کند و مشارکت خیرین در این زمینه میزان فرهیختگی و دغدغه‌مندی آنها را اثبات می‌کند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا در کتابخانه‌های عمومی انسان‌هایی تربیت کنیم که برای جامعه مفید باشند، اظهار داشت: برنامه‌های متنوعی برای ایجاد چنین شرایطی طراحی و اجرا شده است تا همه اقشار جامعه در معرض سیاست‌های ترویج کتابخوانی قرار بگیرند و استعدادهای نهفته، آشکار شوند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد این کتابخانه روستایی، انسان‌های بزرگی را به جامعه معرفی کند و در آینده‌ای نزدیک مفاخر ما از ایجاد چنین فرصت ارزشمندی در محل زندگی‌شان به نیکی یاد کنند.