چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۶:۱۳

همزمان با سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران؛

نشست کتاب‌خوان «امام روح الله» در بیت امام خمینی(ره) در قم برگزار شد

کراپ‌شده - نشست کتاب‌خوان «امام روح الله» در بیت امام خمینی(ره) در قم ب

همزمان با سالروز رحلت امام خمینی(ره)، نشست کتاب‌خوانی با عنوان معرفی «امام روح الله» در بیت امام خمینی(ره) در قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و به نقل از ایسنا، در این نشست که روز یکشنبه چهاردهم خرداد برگزار شد کتابداران کتابخانه عمومی امام علی(ع) قم و اعضای کودک و نوجوان و جمعی از نونهالان ضمن حضور در بیت شریف امام(ره) و تجدید بیعت با آرمان‌های ایشان در راستای معرفی سیره عملی امام راحل در نشستی کتاب‌خوان با محوریت سبک زندگی امام خمینی(ره) حضور یافتند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی قم در حاشیه این نشست با گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی(ره) اظهار داشت: باید نسل جوان و نوجوان و کودک را با اندیشه‌های ناب امام خمینی(ره) آشنا کرد؛ اندیشه‌هایی که هر یک می‌تواند ره‌آورد توسعه و اعتلای نظام جمهوری اسلامی باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری در ادامه خاطرنشان کرد: سلسله نشست‌های کتاب‌خوان به ابتکار علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با هدف ترویج کتابخوانی و معرفی کتاب‌های مفید انجام می‌شود.

وی همچنین بیان کرد: این اقدام فرهنگی در راستای مطالبات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ورود کتاب به عنوان کالای اصلی زندگی در سراسر کشور در حال اجرا است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی قم در ادامه اظهار داشت: این نشست برای آشنا شدن کودکان و نوجوانان با شخصیت امام خمینی(ره) و تجدید میثاق با آرمان‌های ایشان برگزار شده است.

وی گفت: در حال حاضر کتابخانه‌های عمومی استان قم نیز با هدف ایجاد عادت به مطالعه و انتقال فرهنگ غنی اسلامی ایرانی به نسل جوان و نوجوان این نشست‌ها را با هدف گسترش فرهنگ مطالعه مفید انجام می‌دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری تصریح کرد: زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا و همچنین علما و دانشمندان بزرگی همچون امام خمینی(ره) جز با مطالعه آثار مکتوب امکان پذیر نیست.

وی همچنین یادآور شد: کتاب‌ها تاریخ را جز به جز به ما منتقل می‌کنند و کتابخوانی باعث می‌شود تا فرهنگ هر کشوری هویت خود را حفظ کند و به پیشرفت و دستاوردهای عظیم علمی اجتماعی و فرهنگی دست پیدا کند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی قم در ادامه بیان کرد: کتابداران کتابخانه امام علی(ع) به همراه اعضای کودک و نوجوان کتابخانه همگام با دیگر آحاد ملت با حضور در بیت شریف امام ضمن تجدید بیعت با آرمان‌های امام و رهبری، با برگزاری نشستی کتاب‌خوان به معرفی کتاب‌های خوانده شده در باره شخصیت والا و ملکوتی آن امام عظیم‌الشان پرداختند.

وی در پایان هدف از این نشست را آشنایی نسل امروز به‌ویژه کودکان و نوجوانان با امام خمینی(ره) از طریق کتاب‌های مرتبط با ایشان عنوان کرد.

گفتنی است در این نشست کتاب‌های «چشمه آفتاب» نوشته مرضیه ‌غفار، توسط معصومه اجلی؛ «شکوفه‌های لبخند» نوشته مرضیه‌ غفار، توسط زهرا سلمانی؛ «دیدار با امام(ره)» نوشته ابوالفضل هادی‌منش، توسط الناز حیدری؛ «قلک‌های گلی» نوشته ابوالفضل هادی‌منش، توسط سکینه محمدی؛ «ستاره‌های آسمان نماز» نوشته مرضیه غفار، توسط فرزانه سلیمی؛ «غذای پیرمرد» نوشته ابوالفضل هادی‌منش، ‌توسط زینب صوری‌نیا و «گردنبند طلا» نوشته ابوالفضل هادی‌منش توسط حسین‌پور معرفی و تجربه خواندن آنها با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.