شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۳:۰۹

فرماندار شهرستان مرکز خراسان شمالی:

جشنواره کتابخوانی رضوی، میوه شیرین فرهنگ کتابخوانی در کشور است

گفتگو با ثمینی

فرماندار شهرستان مرکز خراسان شمالی جشنواره کتابخوانی رضوی را میوه شیرین فرهنگ کتابخوانی در کشور دانست و گفت: گسترش کتابخوانی به‌ویژه مطالعه سیره مرتبط با ائمه (ع)، اعتلای فرهنگ و درنهایت توسعه یک جامعه را به دنبال دارد.

محمود ثمینی، فرماندار شهرستان بجنورد در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی در خصوص برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: بهترین راه توسعه یک جامعه ایجاد کتابخانه‌ها و گسترش  فرهنگ کتابخوانی  است. برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در کشور، علی‌الخصوص در استانی ملقب  به باب الرضا (ع)، غنیمتی بسیار باارزش در راه زنده نگه‌داشتن سیره ائمه معصومین (ع) و  به ثمر نشستن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است.

ثمینی همکاری تمامی دستگاه‌های دولتی و غیردولتی استان را در برگزاری مطلوب هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی الزامی دانست و گفت: توسعه بدون فرهنگ  انجام  نمی‌پذیرد و فرهنگ هم بدون کتابخوانی امکان‌پذیر نیست. بدون تردید کتابخوانی رضوی که پیوند عمیقی با معرفی زندگی و سیره ائمه معصومین (ع) دارد، نقش بسیاری در افزایش آگاهی و دانش دینی، سیاسی و اجتماعی مردم با مطالعه کتاب‌های مرتبط  با  گروه‌های مختلف سنی خواهد داشت.

وی با ابراز امیدواری نسبت به مشارکت مردم بجنورد و خراسان شمالی در هفتمین دوره برگزاری این جشنواره، از مجموعه برنامه‌ها و فعالیت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی در مسیر گسترش و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی  در کشور، که میوه شیرین  آن برگزاری این جشنواره  ملی است، قدردانی کرد.