چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس:

جشنواره کتابخوانی رضوی بر مبنای نیازسنجی دقیق برنامه‌ریزی شده است

سرهنگ گرامی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های انقلاب اسلامی فارس

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس با اشاره به برگزاری جشنواره رضوی برمبنای نیازسنجی های دقیق، گفت: مقام معظم رهبری استان فارس را سومین حرم اهل بیت (ع) می دانند و برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی گامی در راستای تحقق این امر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس با اشاره به جشنواره کتابخوانی رضوی اظهار داشت: جشنواره‌های ادبی و هنری و به‌تبع آن همایش‌ها و سمینارها اگر هدفمند و فاخر باشند و بر اساس ذائقه مردم به‌ویژه جوانان و نوجوانان برنامه‌ریزی شوند، اثرگذار خواهند بود و خوشبختانه این معیارهای اساسی در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی پیش بینی شده است.

سرهنگ پاسدار حمیدرضا گرامی با بیان اینکه این جشنواره برمبنای ذائقه‌ مردم و نیازسنجی دقیق جامعه برنامه‌ریزی شده است، افزود: امروزه باوجود پیشرفت‌های تکنولوژی و گسترش فضاهای مجازی، هنوز کتاب به‌عنوان مهم‌ترین ابزار علم و دانش، ‌ قداست و اصالت خود را حفظ کرده است و به‌عنوان یک مبدأ برای نسل‌های آینده به میراث خواهد ماند؛ بر این اساس، برگزاری جشنواره‌هایی همچون جشنواره کتابخوانی رضوی که مردم را در یافتن کتاب‌های ارزشی یاری کرده و آن‌ها را به خواندن آثار برتر ترغیب می‌کنند، ضروری است.

وی برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی را اقدامی ارزشمند در راستای معرفی امام رضا (ع) و خانواده ایشان دانست و بیان کرد: در زمینه برگزاری پرشکوه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی باید از تمامی ظرفیت‌ها بهره برد و کاری کرد که این جشنواره با اهداف والای خود، هرچه بیشتر به مردم معرفی شود. وجود بخش ویژه احمدبن‌موسی (ع) در جشنواره‌ای با ابعاد ملی و اختصاص کتابی ارزشمند درباره شاهچراغ (ع) در این جشنواره بسیار حائز اهمیت است؛ چراکه مقام معظم رهبری استان فارس را سومین حرم اهل بیت (ع) می دانند و اینکارگامی در راستای تحقق این امر است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس با تأکید بر ضرورت آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی این جشنواره، بیان کرد: امروزه نکته مهم شناخت ذائقه‌هاست و ذائقه مردم ایران نیز به‌سوی شبکه‌های اجتماعی و فضاهای مجازی گرایش دارد؛ بنابراین می‌توان از فضای مجازی برای تبلیغات گسترده و اطلاع‌رسانی این رویداد مهم ملی بهره برد. علی‌رغم اینکه سواد رسانه‌ای در ایران ضعیف است؛ اما امروزه بیش از ۴۵ میلیون از مردم ایران عضو شبکه‌های اجتماعی هستند؛ بنابراین ضروری است که از ظرفیت این شبکه‌های مجازی در جهت تعیین محتوا در راستای اهداف انقلاب کار شود.

 سرهنگ پاسدار گرامی در پایان ضمن تشکر از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس برای برپایی این رویداد ارزشمند و تأثیرگذار، گفت: اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس به‌عنوان یکی از نهادهایی که مأموریت آن‌ تألیف کتاب‌هایی فاخر در حوزه گفتمان انقلاب اسلامی و ترویج ادبیات غنی ایرانی – اسلامی است، آماده هرگونه همکاری و همراهی در راستای برگزاری پرشور جشنواره کتابخوانی است تا بتواند از این راه دین خود را به اهل‌بیت (ع) و مقوله مهم کتاب و کتابخوانی ادا کند.