دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵

با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی صورت پذیرفت؛

اهدای ۶۰۰ جلد کتاب توسط یکی از خیّرین شهر لنده به کتابخانه عمومی شهید باهنر

کراپ‌شده - ایرج جرنده منتخب شورای شهر لنده

یکی از خیّرین فرهنگ‌دوست شهر لنده در اقدامی ارزشمند تمامی 600 کتابِ کتابخانه شخصی‌اش را به کتابخانه عمومی شهید باهنر این شهر اهداء کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، ایرج جرنده خیّر فرهنگ‌دوست شهر لنده در اقدامی ارزشمند  ۶۰۰ جلد از کتاب‌های کتابخانه شخصی‌اش را به کتابخانه عمومی شهید باهنر اهداء کرد.

جرنده در حاشیه اهدای این کتاب‌ها به کتابخانه عمومی شهید باهنر گفت: با توجه به سفارش‌های مکرر از بزرگان دین ما در خصوص تکریم و بخشندگی و همزمان با ماه مبارک رمضان تصمیم گرفتم کتاب‌های کتابخانه‌ شخصی‌ام را که حاصل معنوی سالهای زندگی‌ام بود را برای استفاده همگان به کتابخانه شهید باهنر اهداء کنم.

این خیّر لنده‌ای با تأکید بر اهمیت کتاب و کتابخوانی به عنوان بالاترین سرمایه خرد اجتماعی در جامعه خاطرنشان کرد: من معتقدم کتاب نباید در کنج قفسه کتابخانه‌های شخصی خاک بخورد، بلکه پس از استفاده باید به کتابخانه‌های عمومی اهداء شود تا علاوه بر ترویج حرکتی فرهنگی در جامعه، باعث ارتقاء و افزایش معلومات شهروندان دیگر نیز گردد.

وی افزود:‌ کتاب بهترین دوست برای تمام عرصه‌های مختلف زندگی فردی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی است؛ چراکه این دوست، شما را به سمت دانایی و خردورزی هدایت می‌کند.

جرنده با اشاره به لزوم حرکت جامعه به سمت کتابخوانی اضافه کرد: جامعه‌ای که آگاهی نداشته باشد در معرض انواع آسیب‌ها قرار خواهد گرفت ولی جامعه‌ای که دانا باشد می‌تواند خیلی از مشکلات را با خردورزی و آگاهی رفع کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همه ما باید به دنبال اهدای کتاب و تقویت پایه‌های فرهنگی جامعه خویش باشیم تا فرزندانمان بتوانند از این فضا به درستی استفاده کنند.

برچسب‌ها