دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹

پیام مشترک شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر بهشهر:

جشنواره کتابخوانی رضوی باید مطالبه سالیانه مردم باشد

نوشتن پیام

شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر بهشهر در پیامی مشترک جشنواره کتابخوانی رضوی را یک فرصت برای آگاهی از خصائص و ویژگی های زندگی ائمه(ع) و قوی تر کردن الگو های دینی در زندگی عنوان کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، متن پیام حمید آزموده شهردار و علی محمد عارفی رئیس شورای اسلامی شهر بهشهر بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی برای نشاط علمی و مطالعاتی و یکی از موثرترین برنامه های فرهنگی در راستای مطالعه آثار فاخر و ارزنده در زمینه ترویج و تعمیق فرهنگ منور رضوی و گسترش فعالیت های پژوهشی مرتبط با سیره ائمه اطهار(ع) به ویژه امام رضا(ع) و به طورکلی اشاعه سبک زندگی دینی و رضوی درجامعه است که به تقویت و تعمیق باورهای دینی افراد به ویژه نوجوانان و جوانان کمک می کند.

حال باید این فرصت را غنیمت شمرد و به فال نیک گرفت چرا که آموزه های دینی که از طریق مطالعه کتاب های این جشنواره منتقل می شود حتی می تواند به فرهنگ شهرنشینی در ابعاد مختلف نیز کمک کند.

جشنواره کتابخوانی رضوی یک فرصت است که بتوانیم از خصائص و ویژگی های زندگی ائمه(ع) آگاهی پیدا کرده و الگوهای دینی را در زندگی خود قوی تر کنیم خصوصاً از زندگی امام همام حضرت ثامن الحجج(ع) که پر از توجه بیکران به پیروان خود می باشد.

پس همگان باید در فراگیرتر شدن و ترویج آن کوشا باشیم تا جشنواره کتابخوانی رضوی طوری برگزار شود که به مطالبه سالیانه عموم مردم تبدیل شود.

گفتنی است هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سری برنامه‌های پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) است که توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور با هدف ترویج فرهنگ رضوی و گسترش و ترویج مطالعه با موضوع فرهنگ غنی اسلامی و سیره ائمه معصوم(ع) و به مناسبت ایام با برکت دهه کرامت برگزار می‌شود.

علاقمندان برای شرکت در جشنواره می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به نشانی iranpl.ir وmazandaranpl.ir  و یا به کتابخانه های عمومی سراسر کشور مراجعه کنند.