دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳

به همت کتابخانه شهید مطهری(ره) بندرعباس برگزار شد؛

نشست کتاب‌خوان ویژه ماه مبارک رمضان با معرفی ۶ عنوان کتاب

کراپ‌شده - نشست کتاب‌خوان ویژه ماه مبارک رمضان در بندرعباس

نشست کتاب‌خوان ویژه ماه مبارک رمضان در کتابخانه شهید مطهری(ره) بندرعباس با معرفی ۶ عنوان کتاب برگزار شد. شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان، طوبی ترابی‌پور مسئول کتابخانه شهید مطهری(ره) بندرعباس از برگزاری نشست کتاب‌خوان ویژه ماه مبارک رمضان در این کتابخانه، خبر داد.
وی گفت: نشست‌های کتاب‌خوان کتابخانه شهید مطهری(ره) با هدف تحقق برنامه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی مبنی بر برگزاری نشست‌هایی برای به اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده‌شده، به‌صورت هفتگی، هر دوشنبه ساعت ۵ عصر در این کتابخانه برگزار می‌شود.     
ترابی‌پور افزود: هدف اصلی کتابخانه‌های عمومی جذب اعضا و مراجعین  به کتاب و کتابخوانی است و نشست کتاب‌خوان می‌تواند گام مؤثری در این زمینه بردارد.

در این نشست، شش نفر به معرفی کتاب پرداختند که در ادامه به آن‌ها اشاره‌شده است.

«شاد باشید: ۱۰۰ راهنمایی برای داشتن احساس خوب» نوشته جین گارتون/ ارائه‌ توسط: ایوب میرزایی

این کتاب ترجمه‌ مژگان انصاری‌راد و ارمغان جزایری است. نویسنده در این کتاب سعی دارد به راه‌های شاد و خوشبخت زیستن بپردازد. در ادامه به بخشی از متن کتاب اشاره‌شده است:

«شاد باشید. شما می‌توانید از راه‌های بسیاری خلق‌وخوی بد خود را آرام کنید، با استفاده از روش‌های ساده مربوط به ذهن و جسم که روحیه شما را تقویت می‌کند، تمرین‌هایی که به شما انرژی طبیعی زیاد می‌دهد، غذاهایی که به شما احساس شادی می‌دهد، و نکات ریزی که فضای زندگی‌تان را نورانی می‌کند... ».

«هرگز ازدواج نکنید، مگر با نیمه گمشده الهی‌تان» نوشته محمد اثنی‌عشری/ ارائه‌ توسط: سحر امیری

این کتاب، دربرگیرنده اطلاعات و دانستنی‌های فراوانی درباره موضوع پراهمیت ازدواج است، که با استفاده از نظریات روانشناسان، استادان، مشاوران، آیات و روایات و داستان‌های عبرت‌انگیز، با زبان کاملاً ساده و رسا به رشته تحریر درآورده شده است و می‌تواند قدمی در جهت افزودن آگاهی‌های لازم به جوانان برای انتخاب صحیح و مناسب باشد.

«شهر خدا: رمضان و رازهای روزه‌داری» نوشته علیرضا پناهیان/ ارائه‌ توسط: ملیحه سلامی

این کتاب، اثر حجت‌الاسلام پناهیان که انتشارات «بیان معنوی» چاپ هشتم آن را روانۀ بازار نشر کرده است. «شهر خدا: رمضان و رازهای روزه‌داری» حاوی نکات و نگاهی نو و کاربردی برای بهره‌برداری بهتر از ماه مبارک رمضان است که مورد استفاده مخاطبان قرار می‌گیرد.

«امام (علی) صدای عدالت انسانی» نوشته جورج جرداق/ ارائه‌توسط: کبرا میرحسینی

نویسنده در جلد نخست این کتاب، به امام علی(ع) و حقوق انسان می‌پردازد و جامعه مطلوب نزد امام علی را جامعه‌ای خالی از طبقات معرفی می‌کند. او در جلد دوم به اصول انسانی اشاره می‌کند که متجددین خصوصاً در انقلاب فرانسه مطرح کرده‌اند و آنگاه مدعی است که بسیاری از این اصول قرن‌ها پیش از زبان امام علی (ع) بیان‌شده است. جلد سوم به مقایسه امام علی(ع) و سقراط می‌پردازد. جرداق هدف هر دو را سعادت فرد و جامعه از طریق فضیلت می‌داند. در جلد چهارم از زاویه‌ای اجتماعی به صدر اسلام و وقایع زندگی و حکومت امام علی نگاه می‌شود. جلد پنجم با عنوان علی و ملیت عربی است. در این جلد از روحیه انقلابی‌گری و تلاش برای اصلاح، به‌عنوان مهم‌ترین موضوعی یاد می‌شود که امام علی به اعراب آموخته است.

«از تنهایی تا غربت: یادمانده‌هایی از فرح دیبا پهلوی» نوشته سعید قانعی/ ارائه توسط: مینو الماسی

این کتاب که توسط نشر «به آفرین» منتشر شده، مروری بر جریان زندگی فرح دیبا است.

«نازک‌نارنجی» نوشته هلن لستر/ ارائه توسط: فاطمه امیری

این کتاب به همت انتشارات فنی ایران، به چاپ رسیده است و در قالب داستان‌هایی ساده و روان، مهارت‌های زندگی به خوانندگان، آموزش داده می‌شود.

گفتنی است؛ این نشست به همت کتابداران این کتابخانه عمومی کتابخانه شهید مطهری(ره) کبرا میرحسینی و ملیحه سلامی برگزار شد.