دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴

اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش گندمان بروجن در سال جدید تشکیل شد؛

۴۰برگزیده جشنواره کتابخوانی رضوی به زیارت امام رضا(ع) می روند

زیارت امام رضا

اعزام۴۰ نفر از منتخبین جشنواره کتابخوانی رضوی بخش گندمان در شهرستان بروجن از مصوبات نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری، اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش گندمان شهرستان بروجن در سال ۹۶ با حضور محمد آقایی، بخشدار؛ حجت‌الاسلام‌ خسروی، امام‌جمعه شهر گندمان؛ ناصر جانشکر، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بروجن و جمعی از اعضای انجمن در کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد.

در ابتدای این جلسه جانشکر، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بروجن به تشریح کامل جشنواره کتابخوانی رضوی و بررسی روش‌هایی برای برگزاری گسترده آن پرداخت.

در ادامه، آقایی بخشدار بخش گندمان بر شرکت حداکثری همه اقشار در این رویداد بزرگ فرهنگی تأکید کرد و آن را فرصتی مغتنم برای آشنایی با سیره و سنت ائمه اطهار به‌ویژه امام رضا(ع) دانست.

حجت‌الاسلام‌ خسروی امام‌جمعه شهر گندمان نیز ضمن ارزشمند دانستن حضور مردم در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی و اشاره به اجر معنوی آشنایی قلبی با منش و روش آقا علی بن موسی‌الرضا(ع) هزینه رفت و برگشت ۴۰  نفر از برگزیدگان این جشنواره در بخش گندمان را به شرکت‌کنندگان این منطقه هدیه داد.

گفتنی است، گندمان با داشتن ۲۶ روستا و ۲ دهستان یکی از بخش‌های تاریخی استان چهارمحال و بختیاری است که طبق شواهد به‌دست‌آمده قدمتی ۷ هزارساله دارد. درحال‌حاضر، ۲ باب کتابخانه عمومی در این بخش به فعالیت می‌پردازد.