دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱

فرماندار شهرستان فریدونکنار مطرح کرد:

جشنواره کتابخوانی رضوی باعث ترویج سبک زندگی هشتمین امام شیعیان خواهد شد

کراپ‌شده - فرماندار فریدونکنار

حسین منفردی برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی را باعث ترویج سیره و سنت ائمه اطهار و به‌ویژه زندگانی هشتمین امام شیعیان حضرت علی بن موسی الرضا(ع) دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، حسین منفردی فرماندار شهرستان فریدونکنار با اشاره به هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی اظهار داشت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور یکی از اقدامات ارزشمند فرهنگی در کشور است که در جهت ترویج سیره و سنت ائمه اطهار و به‌ویژه زندگانی هشتمین امام شیعیان حضرت علی بن موسی الرضا(ع) برگزار می‌شود؛ با عنایتی که مردم ایران اسلامی به این امام همام دارند مطمئناً با علاقه زیاد در این جشنواره شرکت کرده و حضور فعال خواهند داشت.

وی در ادامه گفت: علی رغم اینکه سرانه مطالعه در جامعه بسیار پایین است و گسترش شبکه اجتماعی نیز این معضل را افزایش داده و کتاب و کتابخوانی را مهجور کرده است، باید با فراهم کردن فضا و امکانات لازم برای علاقه‌مندان، آنها را به سوی کتاب و کتابخوانی سوق دهیم.

منفرد با تأکید بر لزوم برگزاری باشکوه این جشنواره خاطرنشان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی بستر مناسبی را فراهم کرده تا همگام با ملت بزرگ ایران در راستای تقویت کتابخوانی که پایه و مبنای توسعه پایدار است، نقش موثر و مفیدی داشته باشیم؛ لذا مصمم هستیم تا این جشنواره را با مشارکت همه اقشار و بهترین نحو در شهرستان فریدونکنار برگزار کنیم.

گفتنی است هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با محوریت ۶ کتاب «امام رضا(ع) و زندگی»، «مهارت‌های زندگی در سیره رضوی»، «بانوی ملکوت» (با موضوع حضرت معصومه(س) و «چلچراغ» (با موضوع حضرت احمد بن موسی(ع) در بخش جوان و بزرگسال و کتاب «۱۰ قصه از امام رضا(ع) برای بچه‌ها» در بخش کودک و کتاب «ماه غریب من» در بخش نوجوان از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در حال برگزاری است.