دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱

با حضور نماینده مجلس، مسئولان استانی و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی؛

۳ اثر تالیفی امام جمعه هشترود رونمایی شد

کراپ‌شده - رونمایی کتاب

مراسم رونمایی از کتاب‌های «ابعاد تربیتی و اخلاقی حجاب»، «دنیاگرایی و اشرافیت» و «احسن القصص عرفانی، روایی» نوشته حجت‌الاسلام والمسلمین رحیمی امام جمعه شهرستان هشترود در تالار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی، مراسم رونمایی از سه اثر تالیفی حجت‌الاسلام والمسلمین رحیمی امام جمعه شهرستان هشترود روز شنبه بیست و هفتم خرداد با حضور قاسم انصاری نویسنده و مترجم، سیدحمزه امینی نماینده مردم هشترود در مجلس شورای اسلامی، پری اسدی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان هشترود و نویسنده این آثار در تالار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

قاسم انصاری در ابتدای این مراسم یکی از راه‌های مهم توسعه فرهنگی را اهمیت دادن به مسئله کتاب و کتابخوانی و ترویج مطالعه در جامعه، خصوصاً در میان جوانان و نوجوانان برشمرد و گفت: کتاب بهترین وسیله انتقال میراث ادبی از نسلی به نسل دیگر است.

سیدحمزه امینی نماینده مردم هشترود در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این مراسم اظهار داشت:‌ تشویق و ترغیب جامعه به کتابخوانی باید از اولویت‌های مسئولان باشد.

امینی با بیان اینکه کتابخوانی در جامعه باید به یک الگوی فرهنگی تبدیل شود، خاطرنشان کرد: انسان با علم‌آموزی و دینداری می‌تواند به بصیرت، علم و آگاهی دست پیدا کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی رحیمی نیز در بخش دیگری از این مراسم کتاب را وسیله‌ای برای رسیدن به مراتب بالا برشمرد و گفت: با خواندن کتاب راه نادانی و جهالت بسته می‌شود.

وی کتاب را نیاز جامعه برای رشد و پویایی دانست و افزود: کتاب و کتابخوانی در اعتلای فرهنگ عمومی جامعه موثر است.

در این مراسم همچنین پیام شهرام خدایی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی و سیدمحسن لطیفی مدیرکل صدا و سیمای این استان قرائت شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی در بخشی از پیام خود آورده است: «ضمن تشکر از مولف گرانقدر حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین علی رحیمی، امام جمعه هشترود که با مهارت و قدرت انتقال والای خود در این سه کتاب روشی آسان فراهم کرده است تا جوانان را با مسائل اعتقادی، اخلاقی و احکام  مانوس کند. از جوانان عزیز به خصوص دانشجویان و دانش‌آموزان که با کتاب به عنوان تغذیه روح و فکر، انس دارند و آشنایند، نیز درخواست دارم توجه داشته باشند که کتاب بخوانند، و کتاب خوب بخوانند.»

گفتنی است در انتهای این مراسم نیز از سه اثر حجت‌الاسلام والمسلمین رحیمی با عناوین: «ابعاد تربیتی و اخلاقی حجاب» با موضوع حجاب در ۲۶۶ صفحه، «دنیاگرایی و اشرافیت» با موضوع اسلام و دنیاگرایی در ۳۳۰ صفحه و «احسن القصص عرفانی، روایی» با موضوع داستان‌های مذهبی در ۱۹۲ صفحه رونمایی شد.