دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱

اطلاعات مرحله اول ارزیابی نتایج در استان خراسان‌رضوی نشان می‌دهد:

حدود ۱۳۰۰ نفر از اتباع خارجی در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کرده‌اند

هفتمين جشنواره كتابخواني رضوي

آمارهای مرحله نخست ارزیابی نتایج مشارکت مردم در خراسان‌رضوی، از استقبال اتباع خارجی ساکنِ این استان در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی خبر می‌دهند.

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با جمع‌آوری نخستین اطلاعات دریافت شده از مرحله اول ارزیابی نتایج مشارکت در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛ از مجموع ۱۸۴۳۰ نفر شرکت کننده در استان خراسان‌رضوی، ۱۲۸۸ نفر از اتباع خارجی بوده‌اند که میزانی معادل ۷ درصد از کل مشارکت در این استان اعلام شده است.

همچنین در رتبه‌بندی کتابخانه‌های عمومی استان خراسان‌رضوی نیز کتابخانه عمومی خواجه عبدالله انصاری مشهد که در منطقه گلشهر این شهرستان (کانون استقرار مهاجرین خارجی) قرار دارد، در مرحله اول، رتبه نخست را در بخش انفرادی جشنواره کسب کرده است.

گفتنی است پس از تمدید مهلت شرکت در این جشنواره از سوی دبیرخانه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛ روز دهم تیرماه آخرین مهلت ارسال آثار در بخش مکتوب و بیستم تیرماه آخرین مهلت شرکت در بخش الکترونیک اعلام شده است.

هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با محوریت ۶ کتاب «امام رضا(ع) و زندگی»، «مهارت‌های زندگی در سیره رضوی»، «بانوی ملکوت» (با موضوع حضرت معصومه(س) و «چلچراغ» (با موضوع حضرت احمد بن موسی(ع) در بخش جوان و بزرگسال و کتاب «۱۰ قصه از امام رضا(ع) برای بچه‌ها» در بخش کودک و کتاب «ماه غریب من» در بخش نوجوان از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در حال برگزاری است.