دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۰

زوج کتابدار مریوانی:

هدیه مقام معظم رهبری ما را در مسیرمان ثابت قدم کرد

قرآن به خط مقام معظم رهبری

زوج کتابدار مریوانی پس از دریافت یک جلد کلام‌الله مجید با دست خط مقام معظم رهبری، عنوان کردند: لطف مقام معظم رهبری به ما باعث شد تا در مسیر حرکت خود در حوزه کتاب و کتابخوانی ثابت قدم شویم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، محمدتوانا حسینی و دلنیا جهانی زوج کتابداری که مراسم ازدواج خود را در کتابخانه روستایی سردوش کردستان برگزار کردند و هزینه مراسم ازدواج خود را نیز صرف امور خیریه کردند، روز دوشنبه ۱۲ تیر ماه هدیه ویژه خود را که یک جلد کلام الله مجید اهدایی از سوی مقام معظم رهبری دریافت کردند.

محمدتوانا حسینی درباره دریافت این هدیه گفت: روز شنبه ۱۰ تیرماه بود که از طرف روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با من تماس گرفتند و از برگزاری جلسه‌ای در روز ۱۲ تیرماه (یعنی ۲ روز بعد) با حضور دبیرکل نهاد در تهران خبر دادند و از من و همسرم دعوت کردند تا در این جلسه‌ شرکت کنیم. ابتدا چون کارها و مسئولیت‌های بسیاری در کتابخانه داشتیم، در آمدن به تهران تردید داشتیم، ولی وقتی گفتند که جلسه فوری است و لازم است که ما در آن حضور داشته باشیم، قبول کردیم.

وی افزود: من تلاش‌های بسیاری برای تأمین نیازهای کتابخانه روستایمان انجام دادم که پس از برگزاری مراسم ازدواج‌مان در این کتابخانه و اختصاص هزینه‌های عروسی به امور خیریه، هدایایی از طرف برخی نهادها و دستگاه‌ها برای کتابخانه دریافت کردم؛ طبیعتا من و همسرم تصور می‌کردیم که دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور هم هدایایی از این دست برای تأمین نیازهای کتابخانه‌ ما در نظر گرفته‌اند، که البته همین اتفاق هم افتاد؛ اما هدیه اصلی ما در این دیدار چیزی بود که اصلا توقع آن را نداشتیم.

حسینی درباره احساس خود از دریافت هدیه رهبر انقلاب به ایشان، گفت: وقتی آقای مختارپور این هدیه را به دست من دادند، وقتی که آن را خواندم هنوز هم متوجه نشده بودم که جریان چیست و این هدیه از طرف کیست، تا اینکه در کنار یادداشت نام مبارک مقام معظم رهبری را دیدم و از این بابت بسیار شوکه شدم. در روزهای اخیر از طرف مراکز مختلفی مورد تقدیر قرار گرفتیم و هدایای مختلفی دریافت کردیم، اما یک جلد قرآنی که با دست خط رهبر انقلاب دریافت کردیم بهترین هدیه بود و با هیچ یک از هدایای قبلی قابل مقایسه نیست.

دلنیا جهانی نیز درباره تقدیر ویژه رهبری عنوان کرد: تقدیرهایی که از سوی مدیران و مسئولان استانی از ما صورت گرفت، باعث تشویق ما و رونق فعالیت ما شد و امروز که از سوی شخص اول مملکت به این صورت مورد تقدیر قرار گرفتیم، در مسیر حرکت خود در حوزه کتاب و کتابخوانی ثابت قدم شدیم و بدون شک این هدیه تأثیر صدچندانی در فعالیت‌های ما و رونق کتابخوانی در روستای ما خواهد داشت. همچنین بیش از پیش بر خود لازم می‌دانیم که از مطالب کلام‌الله مجید استفاده کنیم و بسیار خوشحال هستیم که در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که رهبر آن تا این حد به موضوع کتاب و کتابخوانی اهمیت می‌دهند.

وی ادامه داد: همانطور که ما از دریافت این هدیه بسیار خوشحال شدیم، بدون شک خانواده‌های ما و اهالی روستای ما نیز از این اتفاق ارزشمند بسیار خوشحال خواهند شد. ما از دبیرکل نهاد هم بسیار سپاسگزاریم؛ چراکه کار ایشان برای دریافت این هدیه از مقام معظم رهبری برای ما بسیار ارزشمند بود.

محمدتوانا حسینی ضمن تشکر از حمایت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور عنوان کرد: در دیداری که با مسئولان نهاد داشتیم، برخی از نیازهای‌ موجود برای کتابخانه روستایمان را شامل تجهیزات، منابع و ساختمان کتابخانه مطرح کردیم که دبیرکل نهاد نیز قول مساعد برای تأمین این نیازها را دادند.