یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۷

در بخش کم بینایان و نابینایان کتابخانه مرکزی ارومیه؛

چهارمین جلسه آموزش سبک زندگی ویژه گروه های خاص برگزار شد

کراپ‌شده - جلسه آموزش سبک زندگی ویژه گروههای خاص

جلسات آموزش سبک زندگی ویژه کم بینایان و نابینایان به صورت هفتگی در کتابخانه مرکزی ارومیه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی، نرگس فرح بخش، رئیس کتابخانه مرکزی ارومیه با اعلام این خبر گفت: در جهت توانمندسازی گروه‌های خاص برای حضور در جامعه و همچنین تشویق ایشان به استفاده از کتابخانه، جلسات آموزش سبک زندگی در بخش کم بینایان و نابینان کتابخانه مرکزی ارومیه برگزار می شود.

فرح بخش افزود: بخش کم‌بینایان و نابینایان فعالیت‌های متنوعی در ترویج استفاده از کتابخانه و کتابخوانی انجام می‌دهد که یکی از این فعالیت‌ها برگزاری کلاس‌های آموزشی ویژه اعضا این بخش است.   برگزاری کلاس‌های آموزش کامپیوتر، بریل و سبک زندگی جزو فعالیت‌های فرهنگی بخش بوده و علاوه بر آن برگزاری نشست کتاب‌خوان و تشکیل جلسات گروه مطالعاتی به صورت دوره ای از دیگر فعالیت ها برای ترویج خواندن است.

مسئول کتابخانه مرکزی ادامه داد تاکنون چهار جلسه از آموزش سبک زندگی با حضور روان شناس و مشاور تشکیل شده است و سعی بر آن است که افراد شرکت کننده با مهارت های زندگی و کتاب‌های مرتبط با آن آشنا شوند.

گفتنی است محور آموزش‌های سبک زندگی بخش نابینایان و کم‌بینایان، مهارتهای رفتاری، ازدواج و تشکیل خانواده است و جلسات چهارشنبه هر هفته ساعت ۱۶/۳۰ در کتابخانه مرکزی برگزار می شود.