دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۷

در جلسه انجمن کتابخانه عمومی امیرالمؤمنین(ع) مود عنوان شد؛

هر چه کتابخانه‌های یک جامعه شلوغ‌تر باشند، زندان‌های آن خلوت‌تر خواهند بود

کراپ‌شده - جلسه انجمن کتابخانه عمومی امیرالمؤمنین(ع)

امام‌جمعه شهر مود با اشاره به تأثیر کتابخوانی در کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: هر چه کتابخانه‌های یک جامعه شلوغ‌تر باشند، زندان‌های آن خلوت‌تر خواهند بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام فلسفی امام‌جمعه شهر مود در اولین جلسه انجمن کتابخانه عمومی امیرالمؤمنین(ع) در سال ۹۶  تأکید کرد: در کنار نیازهای مادی، بایستی به نیازهای معنوی نیز توجه کرد.
وی با اشاره به تأثیر کتابخوانی در کاهش آسیب‌های اجتماعی افزود: هر چه کتابخانه‌های یک جامعه شلوغ‌تر باشند، زندان‌های آن خلوت‌تر خواهند بود.
حجت‌الاسلام فلسفی با اشاره به اینکه «کتاب، بوستان علما است» افزود: اگر اهل مطالعه نیستیم، بهترین راه و عاقلانه‌ترین کار، سکوت است.
در ادامه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی این استان گفت: انجمن کتابخانه‌های شهرستان سربیشه، به لحاظ کمی و کیفی، از بهترین انجمن‌های استان است و در این بین انجمن کتابخانه مود با برگزاری همه جلسات مصوب، سرآمد کتابخانه‌های شهرستان سربیشه است.
محمدرضا رضایی افزود: در چند سال اخیر، رویکرد مثبتی در حوزه کتاب و کتابخوانی ایجادشده و اعتبارات ویژه‌ای مانند: کمک‌های دولتی، کمک‌های خیرین و نیم درصد شهرداری‌ها توسط کتابخانه‌ها جذب‌شده است.
وی با اشاره به رشد آمار جذب خیرین در سال‌های اخیر گفت: کتابخانه به‌عنوان یک مرکز فرهنگی همراه لحظات زندگی مردم است؛ به همین دلیل باید فضای آن از نظر ظاهر و مبلمان مناسب و مساعد باشد و جهت تحقق این امر، بیشتر کتابخانه‌های مرکز استان، به‌سازی و نوسازی شده است.
در پایان این نشست، مریم خودکار، مسئول کتابخانه امیرالمؤمنین(ع) مود با اشاره به کمبود منابع و اسباب‌بازی و نبود کف‌پوش به‌عنوان محدودیت‌های بخش کودک گفت: حصارکشی ساختمان و محوطه‌سازی کتابخانه از دیگر مسائل قابل توجه در این کتابخانه است که باید پیگیری شود.