شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳

توسط نویسندگان شیرازی انجام شد؛

تولید ۶ کتاب کودک گویا در کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی شیراز

کتاب گوی

شش عنوان کتاب کودک با صدای نویسندگان شیرازی برای استفاده روشندلان، در بخش نابینایان کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی گویا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز با اعلام این خبر، گفت: اعضای انجمن «انگشت جادویی» به شکل افتخاری به مدت یک ماه ضبط کتاب‌های کودک را در استودیو بخش نابینایان کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی شیراز آغاز کرده‌اند.

فاطمه صفری راد با بیان اینکه این شش کتاب، از آثار نویسندگان این انجمن هستند، عنوان کرد: «متولد محله سه انگشتی‌ها» نوشته زهرا فرشاد، «آقای سه‌چرخه‌ای» نوشته فاطمه فروتن، «جیمیل جامبو و جادوی بدون دود» و «جادوی شهر عجول پجول» نوشته الهام مزارعی، «استاد هنرهای دراماتیک آقای فرزی پنیر گرد و گردو» نوشته میترا کیان بخت و «فرمانده پت‌پت و قوی نامه‌بر» نوشته اعظم سبحانیان شش کتابی است که گویا شده‌ است.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت انجمن انگشت جادویی گفت:  انجمن انگشت جادویی سیزده سال سابقه فعالیت دارد و ۹ عضو اصلی آن بانوان نویسنده کتاب‌های کودک هستند که تاکنون  جوایز مختلفی از جمله فهرست کتابخانه مونیخ، لاک‌پشت پرنده و ستاره را دریافت کرده‌اند.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز افزود: با تلاش زیاد اعضای این انجمن دو دوره جشنواره کشوری انگشت جادویی بدون حمایت دولتی برگزار شده و سال گذشته طرح جشنواره انجمن با محوریت موضوع نابینایان به نام سومین جشنواره ملی داستان کودک انگشت جادویی (عصای سفید جادویی) انجام و به‌عنوان طرح برگزیده معرفی شد.

وی با تأکید بر اینکه یکی از بخش‌های برنامه‌ریزی‌شده این جشنواره، اهدای کتاب صوتی به کودکان روشندل است، هدف از گویاسازی این کتاب‌ها را ارائه در جشنواره انگشت جادویی دانست و گفت: پس از تدوین نهایی این شش کتاب، کتاب‌ها در اختیار کمیته اجرایی جشنواره قرار خواهد گرفت و درنهایت به کودکان روشندل فارسی‌زبان اهدا خواهد شد.

صفری‌راد در پایان به تولید کتاب گویا در بخش نابینایان کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی نیز اشاره و عنوان کرد: تولید کتاب صوتی در بخش نابینایان از سال ۹۴ با افتتاح استودیو به شکل حرفه‌ای ادامه یافت و اکنون گویاسازی کتاب‌ها با صدابرداری مرجان خجسته‌فر و تدوینگری امید فلاحتی کتابداران این بخش صورت می‌گیرد.