شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۰

با تقدیر از برگزیدگان؛

اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در همدان برگزار شد

جشنواره کتابخوانی رضوی همدان

اختتامیه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در همدان با تقدیر از منتخبان استانی جشنواره، دستگاه‌ها و خیرین مشارکت‌کننده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی همدان، اختتامیه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه همدان؛ دکتر مهردخت وزیرپور کشمیری، عضو هیئت‌امنای کتابخانه‌های عمومی کشور و مشاور دبیرکل نهاد؛ محمدابراهیم الهی تبار، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان؛ عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان و جمعی از کتابداران برگزار و  از منتخبان استانی جشنواره و همچنین دستگاه‌ها و خیرین مشارکت‌کننده در این حرکت عظیم فرهنگی تقدیر شد.

آیت‌الله طه محمدی، نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه همدان در این مراسم ضمن تقدیر از عملکرد اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در برگزاری باشکوه جشنواره کتابخوانی رضوی، اظهار داشت: مطالعه کتاب‌های ارزشمند ازجمله آثار مرتبط با زندگانی ائمه معصوم(علیهماالسلام) تأثیر بسزایی در معرفت افزایی و تعالی فرهنگ و سبک زندگی اسلامی دارد. افزایش چشمگیر تعداد شرکت‌کنندگان در این جشنواره بسیار امیدوارکننده و نویدبخش آینده‌ای روشن بود.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای دور کردن جوامع از آگاهی‌ و تفکر گفت: دشمنان با استفاده از این ترفند توانستند در کشورهای محروم و عقب‌افتاده تسلط پیدا کنند، درصورتی‌که ملت آگاه هیچ‌گاه زیر یوغ استکبار نخواهد رفت.

همچنین محمدابراهیم الهی‌تبار، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در این مراسم گفت: برگزاری برنامه‌های هدفمند فرهنگی در دستور کار استان بوده و هست؛ اساساً در حوزه مقابله با آسیب‌های اجتماعی، یکی از بحث‌های مدنظر ما، ترویج فرهنگ کتابخوانی بود که اثرات مطلوبی را در پی داشت. بعد از برگزاری این جشنواره بزرگ، باید زمینه‌ای ایجاد شود که منش و روش رضوی در زندگی ما جاری و ساری باشد.

دکتر عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان نیز اظهار داشت: حضور قریب به ۲۱ هزار نفر در جشنواره کتابخوانی رضوی همدان، رشد چهار برابری تعداد شرکت‌کنندگان در این جشنواره نسبت به سال گذشته را رقم زد. ۱۸۶۸۲ نفر در بخش فردی و ۲۱۶۳ نفر در بخش خانوادگی شرکت کردند که از مجموع این تعداد، ۴۴۴۸ نفر در بخش آنلاین رقابت داشته‌اند.

وی به مشارکت بیش از ۶۰ درصدی بانوان در این جشنواره اشاره کرد و گفت: مشارکت کودکان با ارسال بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ برگه نقاشی در این جشنواره ۳۰ درصد بوده است؛ علاوه بر این خوشبختانه امسال شاهد مشارکت ۱۰ درصدی دستگاه‌ها و سازمان‌ها و همچنین مشارکت ۳۰ درصدی ساکنین روستاها بودیم.

در پایان این مراسم از برگزیدگان این جشنواره و برترین دستگاه‌های مشارکت‌کننده تقدیر شد.