چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۲

با حضور معاون استاندار تهران؛

کتابخانه عمومی روستایی شهدای امامی امین افتتاح شد

کراپ‌شده - افتتاح کتابخانه عمومی روستایی شهدای امامی امین

کتابخانه عمومی روستایی شهدای امامی امین در روستای جلیل‌آباد شهرستان پیشوا افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی تهران؛ کتابخانه عمومی شهدای امامی امین، یکشنبه ۵ شهریورماه ۹۶ با حضور محمد امامی امین، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران؛ سید حسین نقوی، نماینده مجلس شورای اسلامی در شهرستان پیشوا؛ کرمعلی محمدی، فرماندار شهرستان؛ فرامرز تاجیک، بخشدار جلیل‌آباد؛ علی نیکنام، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران؛ مینا نوروزی؛ رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان و جمعی از کتابداران و مسئولین محلی در روستای جلیل‌آباد شهرستان پیشوا افتتاح شد.

در ابتدای این مراسم امامی امین، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران ضمن افتتاح و بازدید از بخش‌های مختلف این کتابخانه با تأکید بر ترویج فرهنگ کتابخوانی از زحمات مسئولین شهرستان و اداره کتابخانه‌ها جهت تجهیز و راه‌اندازی این کتابخانه تقدیر کرد.

علی نیکنام مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران نیز با اشاره به آغاز احداث این کتابخانه از سال ۱۳۹۲ گفت: مبلغ ۵۷۹ میلیون تومان، هزینه ساخت این مرکز بود که از  محل تملک دارایی شهرستان تأمین شد و ۳۷ میلیون تومان نیز از اعتبارات استان به تجهیز این کتابخانه اختصاص یافت.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران با اشاره به دستاوردهای دولت تدبیر و امید در رفع محرومیت در روستاها، همچنین ضرورت توسعه کتابخانه‌ها در مناطق روستایی گفت: اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران تلاش کرده تا در مناطق محروم روستایی و فاقد امکانات فرهنگی، کتابخانه احداث کند. ساخت کتابخانه عمومی روستایی شهدای امامی امین نیز در این راستا بوده است.

وی بابیان اینکه «افتتاح کتابخانه شهدای امامه امین فرصت خوبی برای توسعه فرهنگ کتابخوانی در روستاهای منطقه است»، یادآور شد: زمین ساختمان این کتابخانه از طرف یکی از خیران اهداشده است.

نیکنام با تشکر از پیگیری اداره کتابخانه‌ها، بخشداری و دهیاری در این امر خداپسندانه در خصوص راه‌اندازی کتابخانه‌های جدید در مناطق روستایی در سطح این شهرستان و استان تهران اعلام آمادگی کرد و گفت: این کتابخانه با زیربنای ۲۸۰ مترمربع در زمینی به مساحت بیش از ۱۷۸۰ مترمربع ساخته‌شده و دارای ۴۵۰۰ هزار جلد کتاب است و بیست و ششمین کتابخانه روستایی استان تهران و دومین کتابخانه روستایی در شهرستان پیشوا محسوب می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه‌های شهرستان گفت: برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان، جمع‌خوانی و معرفی کتاب، نشست‌های حافظ خوانی و شاهنامه‌خوانی و برگزاری مسابقات نقاشی از برنامه‌های فرهنگی کتابخانه‌ها است.

وی با اشاره به نام‌گذاری این کتابخانه به نام دو شهید بزرگوار، ادامه داد:  امیدواریم بتوانیم با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی موجب ترویج و نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در میان مخاطبان باشیم.

نوروزی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نیز ضمن ارائه گزارشی درباره روند ساخت کتابخانه و بخش‌های مختلف آن گفت: سالن مطالعه، پیشخوان مجهز برای پذیرش مراجعه‌کنندگان، قفسه‌های نگهداری کتاب، بخش نشریات، همچنین فضایی آرام با نور و تهویه مناسب برای مطالعه‌کنندگان از امکانات کتابخانه است.

گفتنی است، کتابخانه عمومی شهدای امامی امین در روستای جلیل‌آباد یکی از روستاهای شهرستان پیشوا احداث شده است.