چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۹

به مناسبت عید سعید غدیر خم؛

جشن دهه امامت و ولایت در کتابخانه امیرالمؤمنین (ع) مود برگزار شد

برنامه های فرهنگی کتابخانه مود به مناسبت دهه ولایت

به مناسبت عید سعید غدیر خم، جشن بزرگ دهه امامت و ولایت در کتابخانه عمومی امیرالمؤمنین (ع) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی، به مناسبت عید سعید غدیر خم، جشن بزرگ دهه امامت و ولایت در کتابخانه عمومی امیرالمؤمنین (ع) مود با برنامه‌هایی چون مدیحه‌سرایی، برگزاری مسابقات متنوع و بانشاط، معرفی کتاب و تقدیر از سادات عضو کتابخانه برگزار شد.

مریم خودکار، مسئول کتابخانه امیرالمؤمنین (ع) مود گفت: با توجه به اینکه فاصله زمانی عید قربان تا عید سعید غدیر، از قداست ویژه‌ای برخوردار است، در این ایام نورانی و در سالروز ولادت امام علی‌نقی (ع) ضمن آذین‌بندی کتابخانه، جشن بزرگ دهه امامت و ولایت در محل کتابخانه برگزار شد.

وی هدف از این برنامه را فراهم کردن فضایی شاد و سرشار از معنویت برای دوستداران کتاب و تبیین و تشریح فلسفه و پیام غدیر و قربان برشمرد و گفت: در این مراسم بیش از ۵۰ عضو کودک، نوجوان و جوان شرکت داشتند و پس از تشریح شخصیت والای ابراهیم خلیل‌الله و پرداختن به موضوع مهم ولایت، یکی از مدیحه‌سرایان اهل‌بیت علیهم‌السلام با سروده‌های زیبا در مدح امیرالمؤمنین (ع) به مجلس شورونشاطی مضاعف بخشید.

خودکار ادامه داد: معرفی کتاب «آسمان چهارم» نوشته فریبا کلهر از دیگر فعالیت‌های انجام‌شده در این برنامه بود. همچنین در حاشیه این جشن نمایشگاه کتابی مرتبط با این ایام دایر و در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت.

برگزاری مسابقات متنوع و شاد از قبیل لطیفه‌گویی، پرسش و پاسخ مرتبط با ایام دهه امامت و ولایت از دیگر برنامه‌های اجراشده در این مراسم بود. در پایان به ۸ نفر از برگزیدگان مسابقه و به سه نفر از سادات عضو نیز جوایزی به‌رسم یادبود اهدا شد.