سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸

با هدف رفع مشکلات کتابخانه های عمومی استان انجام شد؛

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمان

رودری

مدیرکل کتابخانه های عمومی کرمان به منظور تأمین بودجه لازم برای توسعه، تعمیر، تجهیز و بهره برداری از پروژه های کتابخانه‌ای استان با جعفر رودری، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، احمد وفایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به منظور تأمین بودجه لازم برای توسعه، تعمیر، تجهیز و بهره برداری از پروژه های کتابخانه‌ای استان با جعفر رودری، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان دیدار و گفتگو کرد.

وفایی، مدیرکل کتابخانه های استان در این جلسه اظهار داشت: استان کرمان ۱۳۲ باب کتابخانه با زیربنایی حدود ۶۵ هزار مترمربع، یک میلیون و ۶۰۰ هزار جلد کتاب و بیش از ۱۳۰ هزار عضو دارد که ظرفیت بسیار خوبی برای فعالیت های فرهنگی و ترویج فرهنگ کتابخوانی است.

وفایی در ادامه عنوان کرد: متاسفانه اعتبارات فعلی پاسخگوی هزینه های نگهداری کتابخانه ها نیست و ظرفیت های قانونی پیش بینی شده توسط قانونگذار نیز به درستی محقق نمی شود.

وی گفت: کتابخانه های عمومی، با تمرکز بر مباحث فرهنگی نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی، که تنها با افزایش سطح آگاهی عمومی مردم ممکن است، ایفا می کنند.

رودری، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز اظهار داشت: کتاب و کتابخوانی یکی از بخش های پایه و زیربنایی است که آثار مثبت آن در فرهنگ و رفتار افراد جامعه مشهود بوده و بسترساز بسیاری از فعالیت های اجتماعی است.

وی با اعلام حمایت از کتابخانه ها گفت: لازم است مسائل و مشکلات کتابخانه های استان اولویت بندی و در اختیار سازمان مدیریت قرار گیرد تا طی یک برنامه ریزی منطقی و بر اساس اولویت ها، در برنامه های توسعه ای گنجانده شود. این سازمان،‌ بر اساس شاخص های تعریف شده و در چارچوب قوانین و مقررات، حداکثر همکاری را در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی خواهد داشت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی تصریح کرد: با توجه به اهمیت توسعه فرهنگ مطالعه، رسالت همه دستگاه ها از جمله سازمان مدیریت و برنامه ریزی، توجه به امر ترویج کتابخوانی و به ویژه توسعه فضاهای کتابخانه‌ای است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 11 =