سه‌شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷

در هفته پایانی شهریور ماه برگزار شد؛

دو جلسه انجمن کتابخانه های عمومی در استان لرستان

کوهدشت

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان های کوهدشت و الیگودرز در هفته پایانی شهریور ماه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان های کوهدشت و الیگودرز در هفته پایانی شهریور ماه برگزار شد.

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی در شهرستان کوهدشت

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کوهدشت با حضور محمد رضا آزادبخت، فرماندار و دیگر اعضای انجمن در محل فرمانداری برگزار شد.

در ابتدای جلسه محمد رضا آزادبخت، فرماندار کوهدشت ضمن اشاره به جایگاه مهم کتاب و کتابخوانی در  پر کردن اوقات فراغت عموم مردم به ویژه دانش آموزان و دانشجویان، گفت: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که عموم مردم به ویژه دانش آموزان و دانشجویان به سمت تحقیق و استفاده از کتاب و کتابخانه سوق داده شوند و در این خصوص  سازمان ها و ادارات سطح شهرستان می بایست در جهت ارتقای فرهنگ مطالعه با کتابخانه های عمومی همکاری لازم را داشته باشند.

عیسی طولابی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نیز ضمن عرض خیر مقدم به اعضای انجمن، به قرائت مصوبات جلسه قبل و میزان اجرای آن ها پرداخت.

طولابی همچنین با اشاره به دستور جلسه، مباحثی پیرامون هفته دفاع مقدس و شروع سال تحصیلی جدید بیان کرد. 

برگزاری برنامه های فرهنگی میان عشایر شهرستان با همکاری اداره کتابخانه های عمومی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره امور عشایر کوهدشت؛ همکاری دستگاه های اجرایی در برگزاری برنامه های مناسبتی به ویژه بزرگداشت هفته دفاع مقدس، از مهم ترین مصوبات این جلسه بود.

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان الیگودرز برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان الیگودرز با حضور فرماندار و دیگراعضای انجمن در فرمانداری برگزار شد.

در ابتدای جلسه حمید کشکولی، فرماندار شهرستان ضمن خیر مقدم به حاضران، به ضرورت ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه اشاره کرد و گفت: کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از نماد های اصلی فرهنگ در هر جامعه، بخش عظیمی از مسئولیت خطیر ترویج فرهنگ مطالعه را به عهده دارند. مسئولان و عموم مردم  نیز باید در راستای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه مفید در جامعه همگام با متولیان فرهنگ به ویژه نهاد کتابخانه ها گام بردارند.

وصال اشرفی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نیز در ادامه ضمن قرائت دستور کار جلسه، گفت: آمار میزان عضویت، مراجعه و امانت کتاب در کتابخانه های عمومی سطح شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل از افزایش چشمگیری برخوردار بوده که برگزاری فعالیت های متنوع فرهنگی از عوامل اصلی رشد این آمار است.

ایجاد و راه اندازی کتابخانه عمومی در شهر های شاپور آباد، چمن سلطان و شول آباد، ایجاد پیشخوان کتاب در بخش ذلقی، تعیین میزان حق عضویت استفاده از خدمات کتابخانه های عمومی در شهرستان و استفاده از ظرفیت ادارات جهت راه اندازی مجدد کتابخانه عمومی اندیشه در ساختمان جدید از مهم ترین موارد مطرح شده در این جلسه بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 10 =