یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶

همزمان با دهه پایانی ماه صفر؛

برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار شد

رونمایی کتاب 72 تن

به همت کتابداران همزمان با ایام عزاداری دهه پایانی ماه صفر، برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، همزمان با ایام عزاداری دهه پایانی ماه صفر و سوگواری رحلت حضرت رسول اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) برنامه های متنوع فرهنگی از جمله معرفی کتاب های متناسب با این ایام، برگزاری نشست کتاب خوان، قصه گویی در سه مقطع سنی کودک، نوجوان و بزرگسال در کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار شد.

آیین رونمایی از کتاب «۷۲ آموزه عاشورایی» در کتابخانه ۱۳ آبان

آیین رونمایی از کتاب «۷۲ آموزه عاشورایی (دستورالعمل هایی در باب سبک زندگی اسلامی)» اثر حجت الاسلام و المسلمین سید محمد شفیعی مازندرانی با مشارکت اداره کتابخانه های عمومی، مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۲۰ و موسسه جمکران در کتابخانه ۱۳ آبان شهرستان ری برگزار شد.

برگزاری نشست کتاب خوان عاشورایی در شهرستان قدس

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس و با همکاری ناحیه مقاومت بسیج، قرارگاه فرهنگی، اداره تبلیغات اسلامی و سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قدس، نشست کتابخوان عاشورایی در سالن آمفی تئاتر حضرت باقرالعلوم(ع) شهرستان برگزار شد.

در ابتدای نشست سیده فهیمه اطهری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) گفت: کتاب خوان عنوان نشست هایی است که جهت به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده و با هدف ترویج و تبلیغ فرهنگ مطالعه برگزار می شود. چشم انداز این نشست ها بر توسعه رفتار مدنی رشد یافته و رشد دهنده بوده و به منظور آشنایی عموم مردم با نحوه مطالعه به عنوان گامی مهم در توسعه فرهنگ مطالعه و بهبود نگرش و کیفیت سبک زندگی با هدف به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده، ایجاد عادت به مطالعه و آشنایی با شیوه استاندارد معرفی کتاب انجام می شود.

در ادامه سیده فهیمه اطهری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس به معرفی کتاب «پنجره های تشنه»؛ حسین حبیبی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قدس به معرفی کتاب «نامیرا»، حجت الاسلام و المسلمین رضا جوکار، امام جمعه شهرستان قدس به معرفی کتاب «حسین علیه السلام از زبان حسین علیه السلام»؛ حجت الاسلام و المسلمین علی مرادی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قدس به معرفی کتاب «۷۲ سخن عاشورایی» و میثاق مسعودی، نماینده سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قدس به معرفی کتاب «پدر، عشق و پسر» پرداخت.

برگزاری نشست نقد و بررسی کتاب «اربعین حسینی»

سی و دومین نشست نقد کتاب کتابخانه عمومی پیروزی به بررسی کتاب «اربعین حسینی» نوشته علی محمد بشارتی اختصاص یافت.

 سی و دومین برنامه نقد کتاب کتابخانه پیروزی تهران به بررسی کتاب «اربعین حسینی»، تجزیه و تحلیل عملکرد چهل روزه اسرای کربلا، اختصاص یافت. این نشست  با حضور علی محمد بشارتی، نویسنده اثر؛ محمد اسفندیاری، منتقد و جمعی از کتابداران و علاقه مندان برگزار شد.

 جمع خوانی کتاب «سقای آب و ادب» در کتابخانه عمومی اقبال لاهوری 

به همت فرهاد نورپور، کتابدار کتابخانه و با هدف آشنایی اعضا با منابع کتابخانه، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «سقای آب و ادب» با حضور اعضا در کتابخانه عمومی اقبال لاهوری برگزار شد.

در ابتدای نشست نورپور کتاب «سقای آب و ادب» نوشته مهدی شجاعی را به اعضا معرفی کرد و در ادامه کتاب بازخوانی و درباره مباحث آن تبادل نظر شد.

برگزاری جلسه مطالعاتی در پایگاه بسیج قمربنی هاشم (ع) شهرستان ورامین

همزمان با شهادت امام حسن مجتبی (ع) جلسه مطالعاتی با محوریت کتاب «صلح امام حسن: پرشکوه ترین نرمش قهرمانانه تاریخ» نوشته شیخ راضی آل یاسین توسط فرشته وفائی، مسئول کتابخانه شهید فتوحی شعار در پایگاه بسیج خواهران قمربنی هاشم (ع) شهرستان ورامین برگزار شد.

در این جلسه وفائی ضمن ارائه توضیحاتی در مورد کتاب، گفت: کتاب «صلح امام حسن؛ پرشکوه‌ترین نرمش قهرمانانه‌ی تاریخ» به همّت انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شده است. اصل این کتاب، با عنوان «صلح الحسن» تألیف عالم جلیل‌القدر «شیخ راضی آل‌یاسین» از علمای حوزه‌ی نجف بوده است که در سال ۱۳۴۸ شمسی توسّط رهبر انقلاب در سن سی سالگی، ترجمه شده است.

وی افزود: تحلیل صلح امام مجتبی(علیه‌السلام)، معرفی شخصیت ایشان، موقعیت سیاسی حضرت پیش از بیعت، زمان بیعت و کوفه در روزهای بیعت، شرح و تبیین انگیزه‌های صلح، مقایسه‌ میان شرایط امام حسن(علیه‌السّلام) و زمینه‌ها و مقدّمات قیام امام حسین(علیه‌السّلام) و غیره از موضوعات این کتاب است.

معرفی کتاب در نشست صمیمانه جوانان با امام جمعه شهرستان قدس

به همت سیده فهیمه اطهری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس کتاب «پدر، عشق، پسر» اثر سید مهدی شجاعی در چهارمین نشست صمیمانه جوانان با امام جمعه شهرستان معرفی شد.

کتاب «پدر، عشق و پسر» فرازهایی از زندگی حضرت علی اکبر بن الحسین علیه السلام را به تصویر می کشد؛ فصول کتاب با عنوان «مجلس» نامگذاری شده و شامل ده داستان است که در هر مجلس، عقاب با زبانی عاطفی و دلنشین، صحنه ای از زندگی حضرت علی اکبر (ع) را روایت می کند.

نشست جمع خوانی کتاب «امام رضا (ع)» در روستای علی آباد پاکدشت

به همت منوچهر برزگر، مسئول و امید قاسمی خجسته، کتابدار کتابخانه عمومی سیار یار مهربان ۱ پاکدشت و با حضور جمعی از دانش آموزان مشتاق کتابخوانی در محوطه مدرسه دخترانه سعادت واقع در روستای علی آباد کتاب «امام رضا (ع)» جلد دهم از مجموعه کتاب های ۱۴ قصه، ۱۴ معصوم نوشته حسین فتاحی جمع خوانی شد.

جمع خوانی کتاب «سید من حسین» در کتابخانه عمومی اقبال لاهوری

به همت ام لیلا رفیع پور، مسئول کتابخانه، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «سید من حسین» با حضور فعال اعضا در کتابخانه عمومی اقبال لاهوری برگزار شد.

در ابتدای نشست رفیع پور، مسئول کتابخانه کتاب «سید من حسین» نوشته تقی شجاعی را به اعضا معرفی کرد. در ادامه کتاب بازخوانی شد و اعضا درباره موضوع آن به بحث و گفتگو پرداختند.

جمع خوانی کتاب «منزلت امام حسین» در کتابخانه عمومی رسول اکرم (ص) پاکدشت

نشست جمع خوانی کتاب «منزلت امام حسین» نوشته اسدالله محمدی نیا به همت فاطمه نوری، مسئول کتابخانه با حضور اعضای بزرگسال در کتابخانه عمومی رسول اکرم (ص) پاکدشت برگزار شد.

 کلاس آموزش خلاقیت در کتابخانه عمومی بسیج تهران

به همت خدیجه صحرایی، مسئول کتابخانه، کلاس آموزش خلاقیت با کاغذ با حضور تعدادی از اعضای علاقه مند، توسط طاهره سادات هاشمی نسب مربی کلاس در کتابخانه عمومی بسیج تهران برگزار شد.

گفتنی است، در این کلاس ماکتی با عنوان در سوگ پروانه ها، یادآور غم عزای امام حسین(ع) و یاران ایشان، آموزش داده شد.

 جمع خوانی کتاب «از دیار حبیب» در کتابخانه عمومی اقبال لاهوری 

به همت عباس بیات، کتابدار کتابخانه، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «از دیار حبیب» از کتابچه عاشورا با حضور اعضا در کتابخانه عمومی اقبال لاهوری برگزار شد.

گفتنی است، کتاب «از دیار حبیب»، رمانی است کوتاه که گوشه‌هایی از زندگی حبیب بن مظاهر یار سالخورده حضرت سیدالشهدا(ع) را به تصویر می‌کشد؛ قسمت اعظم این کتاب، به شهادت حبیب در کربلا و وصف عشق و شیدایی او به امام زمانش اختصاص دارد. داستان از زاویه‌ دید دانای‌ کل روایت می‌شود و به ۱۰ بخش تقسیم شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 15 =