سه‌شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹

در آستانه هفته کتاب انجام شد؛

دیدار کتابداران و کارکنان کتابخانه های عمومی اردبیل با نماینده ولی فقیه در استان

دیدار با امام جمعه اردبیل

در آستانه بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، کتابداران و کارکنان کتابخانه های عمومی اردبیل با آیت الله سید حسن عاملی، نماینده ولی فقیه در این استان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، در آستانه هفته کتاب کتابداران و کارکنان کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل روز گذشته ۱۱ آبان ماه با آیت الله سید حسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند. در این نشست بهروز ندایی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار و پروانه رضاقلی زاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان حضور داشتند.

آیت الله سید حسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان در این دیدار اظهار داشت: در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین آحاد و اقشار مختلف باید کتابخانه‌های سیار در سطح استان راه‌اندازی شود.

وی توسعه فضای کتابخانه‌های عمومی در سطح استان و به روز شدن منابع را حائز اهمیت دانست و گفت: کتاب و کتابخوانی و ارتقای آگاهی های مردم در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی، موجب کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه می شود و برای تحقق این هدف لازم است از ظرفیت تشکل های مردم نهاد و خانواده ها استفاده شود.

امام جمعه اردبیل افزود: مساجد استان نیز از ظرفیت خوبی برای توسعه فرهنگ مطالعه در بین جوانان و نوجوانان برخوردار هستند و باید از این ظرفیت نیز در استان استفاده کرد و در این راستا آمادگی خود را برای اختصاص بخشی از فضای طبقه دوم مصلای اردبیل برای راه‌اندازی سالن مطالعه اعلام می‌کنیم.

وی با اشاره به نقش مهم خانواده‌ها در ترویج فرهنگ کتابخوانی، بیان کرد: خانواده ها باید بخشی از منابع درآمدی خود را به خرید کتاب اختصاص داده و کتاب را در سبد کالاهای مصرفی و ضروری خانواده قرار دهند.

در ادامه این دیدار، پروانه رضاقلی زاده طی سخنانی از فعالیت ۷۹ باب کتابخانه عمومی و مشارکتی در سطح استان خبر داد و گفت: در راستای ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی، خدمات کتابخانه ای و نشست های مختلف فرهنگی اجرا می شود.

وی با بیان اینکه توسعه برنامه‌های فرهنگی و تکمیل پروژه‌های عمرانی در اولویت برنامه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان است، افزود: زیربنای توسعه فرهنگی در هر جامعه، کتاب و کتاب‌خوانی است و کودکان و نوجوانان به‌عنوان مخاطبان اصلی کتابخانه‌های عمومی هستند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل کتاب را بهترین گزینه برای تامین سلامت فکری و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دانست و تصریح کرد: برنامه‌های مختلف فرهنگی در سطح کتابخانه‌های عمومی استان با هدف تشویق و ترغیب آحاد و اقشار مختلف مردم به کتاب و کتابخوانی در حال برگزاری است.

رضاقلی‌زاده با بیان اینکه وضعیت پروژه‌های نیمه تمام عمرانی کتابخانه‌های عمومی در استان پیگیری می‌شود، افزود: کتابخانه مرکزی شهرستان بیله سوار ۹۵درصد و کتابخانه عمومی روستای انجیرلو شهرستان بیله سوار از ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است. با تلاش‌های انجام شده، زمین مورد نیاز برای احداث کتابخانه شهرستان گرمی تامین شده و این کتابخانه توسط بنیاد علوی در گرمی احداث می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: دریافت نیم درصد از درآمد شهرداری‌ها برای کتابخانه‌های عمومی استان حائز اهمیت است و به‌دلیل اهمیت کتاب و کتابخوانی در جامعه شایسته است شهرداری‌ها به این موضوع اهتمام بیشتری داشته باشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 6 =