سه‌شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰

در آستانه ۱۳ آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی؛

نشست «مبارزه با استکبار» در رشت برگزار شد

نشست مبارزه با استکبار در گیلان

در آستانه ۱۳ آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، نشست «مبارزه با استکبار» به همت اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، در آستانه ۱۳ آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نشست «مبارزه با استکبار» به همت اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین قاسم قاسمی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گیلان و جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان روز یکشنبه ۱۲ آبان ماه  در سالن اجتماعات اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قاسم قاسمی در این نشست با بیان اینکه برخی شعار «مرگ بر آمریکا» را یک رفتار هیجانی و غیرعقلانی می‌دانند، اظهار کرد: از نظر ژئوپلیتیک و ژئواستراتژیک اعتماد به آمریکا یک باخت است.

وی برجام را یک دوره آمریکاشناسی دانست و افزود: اگر برجام دستاوردی هم نداشته باشد، حداقل توانست چهره واقعی آمریکا را به جهانیان نشان دهد که هیچگونه التزامی نسبت به منافع کشورها ندارد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان اعتماد دوباره به غرب را دوبار گزیده شدن از یک سوراخ دانست و تصریح کرد:‌ عقل مادی اعتماد به غرب را نمی‌پذیرد، زیرا به هیچ تعهدی پایبند نیست.

قاسمی با اشاره به گذشت حدود ۳۰۰ سال از سلطه ژئوپلیتیک آمریکا بر جهان در برابر تمدن هفت هزار ساله ایران، عنوان کرد: آمریکا به دنبال از بین بردن جمعیت یک صد میلیونی سرخ‌پوستان، بیش از ۲۰۰ جنگ در دنیا به راه انداخت و ملت‌ها را تحت سلطه خود درآورد. سلطه و نفوذ آمریکا بر اروپا نیز بعد از جنگ جهانی دوم اتفاق افتاد و بیش از ۶۰ میلیون نفر کشته شدند.

این مدرس دانشگاه با بیان اینکه در طول چهل سال گذشته، آمریکا در همه جنگ‌ها با شکست مواجه شده است، گفت: آمریکا به قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی نه تنها در منطقه خاورمیانه، بلکه در دنیا به خوبی پی برده است.

وی اسلام را دین رافت و مهربانی دانست و یادآور شد:‌ ۸۰ درصد قرآن آیات رحمانی است و آموزه‌های اسلامی، تفکر داعشی ساخته و پرداخته آمریکا را تایید نمی‌کند؛ لذا کسانی که اسلام را دین خشونت و جنگ می‌دانند نگرش درستی نسبت به ادبیات اسلام ندارند و این در حالی است که آمریکا بدترین جنگ‌ها و خونریزی‌ها را در قرن اخیر به راه انداخته است.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد گیلان با بیان اینکه انقلاب اسلامی هژمونی آمریکا را با شکست مواجه کرد، متذکر شد: شعار «مرگ بر آمریکا» یک نگرش دینی و منطقی و عقلانی است و قرآن مبارزه با طاغوت تا نابودی کامل آن را تایید می‌کند.‌ به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در مقابل سلطه و زورگویی آمریکا ایستادیم و امروز این قدرت پوشالی رو به افول است.

قاسمی تبعید معمار کبیر انقلاب در ۱۳ آبان سال ۴۳، کشتار دانش‌آموزان معترض به رژیم ستمشاهی در ۱۳ آبان سال ۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان سال ۵۸ را سه مقوله کاملا مرتبط دانست و عنوان کرد: متاسفانه در حوزه چاپ و انتشار کتب مربوط به اسناد لانه جاسوسی دچار رکود هستیم و مرجع مناسبی برای پایان‌نامه‌های مقطع دکترای رشته علوم سیاسی نداریم.

وی لانه جاسوسی آمریکا را اجراکننده پروژه نفوذ در نظام دانست و خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) ۱۳ آبان سال ۵۸ را انقلاب دوم دانست؛ یعنی در انقلاب اول علیه تمامیت شاه قرار گرفتیم و عنصر حلقه به گوش آمریکا را بیرون راندیم و در انقلاب دوم در مقابل تمامیت آمریکا پیروز شدیم و لذا، ۱۳ آبان وجهه جهانی دارد.

این مدرس دانشگاه میزان جاسوس‌پروری دشمن در داخل کشور را به مراتب بیشتر از چهل سال گذشته دانست و عنوان کرد:‌ پروژه نفوذ به تدریج و آرام آرام انجام می‌شود و اراده و قدرت را از ما می‌گیرد لذا باید هوشیار باشیم.

وی خون شهدا را عامل اقتدار نظام اسلامی دانست و بیان کرد:‌ با وجود همه دشمنی‌هایی که از بدو شکل‌گیری انقلاب تاکنون علیه کشور و ملت روا داشته شده، در سایه اندیشه امام راحل و مدیریت عالمانه مقام معظم رهبری توانستیم دست دشمنان را قطع کنیم و یک نظام سیاسی مستقل در دنیا باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 2 =