سه‌شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶

گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی فردوسی بندرعباس؛

هر روز به امید دیدار با کتابخوانان به کتابخانه می روم

image-20191111110311-2.jpeg

کتابدار کتابخانه عمومی فردوسی بندرعباس اظهار داشت: ارتباط با اعضای کتابخانه باعث ایجاد دوستی های جدید برای من شده و هر روز به امید دیدار با کتابخوانان به کتابخانه می روم.

صدیقه تاجی پور، کتابدار کتابخانه عمومی فردوسی بندرعباس در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، کار کتابداری را فراتر از خدمات فنی و فهرست نویسی دانست و بیان کرد: کتابداری اثرگذارترین و باارزش ترین شغلی است که از طریق آن می‌توان در افزایش سطح آگاهی و دانش مردم گام های بلندی برداشت.

وی بیان کرد: کتابخانه فردوسی به دلیل واقع شدن در یکی از محله های قدیمی و پرجمعیت شهر بندرعباس مراجعان بسیاری دارد؛ کتابداران این کتابخانه نیز در مناسبت های مختلف، برنامه‌های فرهنگی متنوعی را برای کتابخوانان اجرا می کند و همین امر بهانه‌ای برای حضور مستمر مراجعان در کتابخانه است.

تاجی پور افزود: بخش کودک این کتابخانه یکی از متنوع ترین و شادترین بخش های کتابخانه است که به مناسبت های مختلف برنامه های متنوع فرهنگی مانند قصه گویی، نمایش عروسکی، مسابقات گوناگون، نشست های کتاب خوان در آن برگزار می‌شود.

این کتابدار برتر بیان کرد: برگزاری کارگاه های مشاوره و مهارت های زندگی برای مادران و نوجوانان باعث ایجاد انگیزه بیشتر برای مراجعه به کتابخانه شده است؛ این کارگاه با حضور مشاوران با تجربه به صورت مستمر و ماهانه برگزار می شود که بازخورد بسیار خوبی داشته و خانواده ها بدون نگرانی مشکلات خود را با مشاور در میان می‌گذارند.

وی تصریح کرد: مجاورت کتابخانه با فرهنگسرا سبب شده که هنرمندان و اصحاب قلم نیز به کتابخانه مراجعه کنند. نشست های رونمایی و نقد کتاب و نیز شب شعر  در کتابخانه برگزار می کنیم. حافظ خوانی و شاهنامه خوانی، بزرگداشت مشاهیر استان و کشور در مناسبت های مختلف نیز باعث اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان و خصوصا در این محله شده است.

گفتنی است، صدیقه تاجی پور، ۲۴ سال سابقه‌ی کار در کتابخانه دارد. ۱۷ سال را در کتابخانه شهدا بوده و ۷ سال است که در کتابخانه فردوسی ارائه خدمات می‌کند. وی دارای مدرک کارشناسی ادبیات و علوم انسانی است و از سال ۷۳ تاکنون دوره های مختلف کتابداری و مهارت های شغلی را در زمینه حرفه کتابداری گذرانده است. همچنین در سال های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۷ به عنوان کتابدار برتر معرفی شد.  کتابخانه محل خدمت وی نیز در سال های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۷، کتابخانه برتر شناخته شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 1 =