چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۷

افسانه مظفری، کتابدار نمونه کشور:

کتابخانه عمومی کوثر نور به وسعت یک شهرستان است

کتابدار نمونه کشوری فارس

افسانه مظفری، مسئول کتابخانه عمومی کوثر نور که سه سال متوالی عنوان کتابدار نمونه و خلاق کشور را از آن خود کرده است، این موفقیت را نشان همدلی در کتابخانه های عمومی و مرهون توجه و احترام به نیاز مخاطب دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، افسانه مظفری، مسئول کتابخانه عمومی کوثرنور شهر نی ریز، دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته علم اطلاعات و کتابداری است که از سال ۸۷ در کتابخانه های عمومی شهر نی ریز مشغول به کار است. مظفری در سال ۹۶ عنوان کتابدار نمونه کشور و در سال ۹۷ دو عنوان کتابدار خلاق کشوری و تقدیر ویژه به دلیل استمرار فعالیت ها را از آن خود کرد. امسال نیز برای سومین سال متوالی این کتابدار از جمله برگزیدگان ملی استان فارس بود که جایزه کتابدار نمونه کشوری را در آیین ملی گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار کسب کرد.

مظفری در گفت و گو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، کسب این موفقیت ها را نشان همدلی در کتابخانه های عمومی و مرهون توجه و احترام به نیاز مخاطبان دانست و گفت: من کتابدار هستم و رسالت خود را ترویج کتابخوانی می دانم. دامنه فعالیت کتابخانه محدود به دیوارهای ساختمان کوثرنور نیست بلکه کتابخانه من به وسعت یک شهرستان است. هرجایی که مخاطب نیاز به خدمات کتابخوانی داشته باشد، آنجا حاضر می شوم و جامعه را به سمت کتابخانه می کشانم.

وی استمرار فعالیت های کتابخوانی را یکی از اصول کاری خود دانست و گفت: وقتی برنامه ها دنباله دار می شود، نتایج بهتری می گیرم. در این کتابخانه به هر سه قشر کودک، نوجوان و بزرگسال خدمات ارائه می شود. نیاز هر قشر نیز درنظر گرفته می شود. من کتاب رسان سیار شده ام تا بتوانم کتاب را به دست خوانندگان آن برسانم و از وقتی اجرای طرح  های ترویجی را شروع کردم، اعضای کتابخانه من بیشتر شده است.

این کتابدار نمونه کشوری از همدلی و صمیمت کتابداران و مدیریت خوب در مجموعه کتابخانه های عمومی یاد کرد و گفت: اگر موفقیتی نصیب من شده، به تنهایی حاصل نشده و نتیجه تلاش های تمامی همکاران در شهرستان است.

مظفری ادامه داد: کتابداران کتابخانه های عمومی با جان و دل برای ترویج کتابخوانی کار می کنند و نمونه شدن یعنی اینکه تلاش های ما کتابداران در شهرها و جوامع روستایی به عنوان مروجان کتابخوانی دیده می شود که این بسیار ارزشمند است.

مسئول کتابخانه عمومی کوثر نور با بیان اینکه در چند سال اخیر سیزده طرح خلاقانه در این کتابخانه اجرا شده است، گفت: پنج طرح مربوط به سال گذشته  بوده که برنامه «انجمن مطالعاتی بانوان» از جمله آن ها است. بانوان خانه دار، گروه هدف این طرح هستند و در این طرح کارگاه های مهارت زندگی، فرزند پروری، نکات بهداشت و تغذیه برگزار می شود.

مظفری اضافه کرد: «کمپ کتابخوانی» به منظور اجرای طرح های ترویجی در مناطق کمتر برخوردار، «شما هم بخوانید» ویژه گروه سنی نوجوان با هدف مشاوره کتابخوانی اعضا به یکدیگر و برنامه های «قصه‌گو شو» «همگام با ورزش، همراه با کتاب» با همکاری مدارس از جمله طرح های خلاقانه این کتابخانه در سال گذشته بوده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 11 =