سه‌شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲

استاندار اصفهان در دیدار با جمعی از کارکنان و کتابداران اصفهان:

کار در کتابخانه یکی از لذت بخش ترین شغل های دنیا است

دیدار با استاندار

به مناسبت هفته کتاب جمعی از نیروهای ستادی و کتابداران اداره کل کتابخانه های عمومی اصفهان با عباس رضایی، استاندار اصفهان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، جمعی از نیروهای ستادی و کتابداران اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، به مناسبت هفته کتاب با عباس رضایی، استاندار اصفهان و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار امیر هلاکویی، سرپرست کتابخانه های عمومی اصفهان، گزارشی از فعالیت های فرهنگی انجام شده در اداره کل کتابخانه های عمومی استان ارائه کرد.

هلاکویی اظهار داشت: این اداره کل تمام تلاش خود را جهت تبدیل کتابخانه های عمومی به باشگاه های فرهنگی برای انجام مستمر و دائمی فعالیت های فرهنگی به کار می گیرد.

وی با اشاره به رتبه اول استان اصفهان در تعداد کتابخانه های عمومی سطح کشور، گفت: استان اصفهان با داشتن ۱۸۹ باب کتابخانه عمومی نهادی، ۱۱۲ باب کتابخانه عمومی مشارکتی و ۴ باب کتابخانه عمومی مستقل و مجموع ۳۰۵ باب کتابخانه عمومی در مجموع دارای بیشترین تعداد کتابخانه عمومی در بین استان های کشور است.

سرپرست کتابخانه های عمومی اصفهان با اشاره به وجود سه میلیون و هشتصد هزار جلد کتاب در کتابخانه های عمومی استان، اظهار داشت: کتابخانه های عمومی اصفهان با داشتن ۶۰۰ هزار عضو و ۲۰۰ هزار عضو فعال در شاخص تعداد عضو بعد از استان تهران، دارای رتبه دوم کشور است.

وی گفت: با توجه به اینکه استان اصفهان از فرهنگی ترین استان های کشور است باید تلاش کنیم که در تمامی شاخص های فرهنگی رتبه اول کشور را کسب کنیم. در این راستا در مجموعه اداره کل کتابخانه های عمومی استان سه شاخص ایجاد انگیزه، ایجاد دسترسی و ایجاد مهارت در کتابخوانی را سرلوحه کار خود قرارداده ایم.

هلاکویی در خاتمه به اجرای ۱۵۰۰۰ برنامه فرهنگی در اداره کل کتابخانه های عمومی در سال ۹۷ و بیشتر از ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در استان اصفهان اشاره کرد.

در ادامه این دیدار استاندار اصفهان ضمن تبریک هفته کتاب، گفت: مشکل کشور، استان و کتابخانه های عمومی نبود فضای کتابخوانی و کتاب نبوده، بلکه مشکل اصلی نبود فرهنگ مطالعه کتاب و استفاده از کتاب است.

وی با اشاره به اینکه یکی از بهترین و لذت بخش ترین شغل های دنیا کتابدارای و کار در کتابخانه است، اظهار داشت: معیار رشد و توسعه یافتگی جوامع، افزایش سرانه مطالعه و متوسط تعداد صفحات کتابی است که مردم یک جامعه در یک روز مطالعه می کنند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه استان اصفهان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی است، افزود: باید تمام تلاش خود را در جهت افزایش سرانه مطالعه در میان اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان به کار بگیریم و برای نیل به این هدف از ظرفیت تمام دستگاه های فرهنگی استان استفاده کنیم.

رضایی دلیل عقب ماندگی جوامع را عدم گسترش فرهنگ مطالعه در آن ها دانست و گفت: بزرگ ترین رسالت ما باید افزایش و بهبود فرهنگ مطالعه در میان مردم، جذب حداکثری کتابخوان، به روز رسانی منابع کتابخانه ای، استفاده از ظرفیت و پتانسیل سازمان های مردم نهاد، جذب منابع از خیرین و فعال سازی آن ها، هماهنگی و هم افزایی فرهنگی با دستگاه های متولی فرهنگ در استان و از همه مهم تر کسب رضای الهی و خدمت رسانی به مردم در جایگاه یک خدمتگزار باشد.

در انتهای این دیدار امیر هلاکویی یک جلد کتاب نفیس و تمبر رونمایی شده شهید سرافراز سردار سرلشکر حاج محمد ابراهیم همت را به استاندار هدیه داد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 2 =