چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸

گفتگو با مهدی داوری؛

روستاهای دور از کتابخانه نباید از نعمت یار آشنا محروم شوند

image-20191126142419-1.jpeg

مسئول کتابخانه عمومی آل طاها بیکاه، طی گفت و گویی، دسترسی همه افراد به یار مهربان را حق همه کتابدوستان دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، مهدی داوری مسئول کتابخانه عمومی آل طاها بیکاه طی گفتگویی بیان کرد: چهار سال سابقه کار دارم و به عنوان تک کتابدار در خدمت مردم شهید پرور شهر و بخش بیکاه هستم. سخت کوشی و تلاش روز افزون در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، پیگیری های مجدانه جهت انجام امورات کتابخانه و بردن کتاب به همه روستاهای دوردست بخش بیکاه باعث شده است این کتابخانه به عنوان مرکزی فعال در استان شناخته شود.

وی بیان کرد: روستاهای دوردست از کتابخانه و افرادی که به هر نحوی شرایط حضور در کتابخانه را ندارند نباید از نعمت یار آشنا محروم باشند و اجرای این مهم، تلاش کتابداران را می طلبد که با برنامه ریزی های منسجم و برقراری روابط پویا با مسئولین روستاها می تواند در این مسیر نقش بسزایی داشته باشد.

وی ادامه داد: احساس لذت و آرامشی که بعد از انجام فعالیتهای ترویجی در روستاها تجربه می‌کنم مهمترین عاملی است که باعث ایجاد انگیزه برای ادامه فعالیتها در مناطق دوردست خواهد شد.

داوری ادامه داد: مشاوره های خانوادگی، کتاب درمانی، نشستهای معرفی و جمع خوانی کتاب، کارگاههای آموزشی مهارتهای زندگی و قصه‌گویی، مسابقات کتابخوانی، خلاصه نویسی کتاب و اجرای طرح سفیر کتاب در روستاها از جمله فعالیتهایی است که در کتابخانه عمومی آل طاها بیکاه اجرا می‌شود و اجرای این برنامه‌ها مقدمه‌ای برای آشنایی مردم با کتاب و کتابخوانی است.

گفتنی است مهدی داوری، کارشناس مدیریت است و در سال ۱۳۹۷ به عنوان مسئول برتر شناخته شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 3 =