شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵

با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی انجام شد؛

گرامیداشت هفته کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی

قصه گویی در کتابخانه فاضلین نراقی نراق

همزمان با هفته کتاب و به همت کتابداران، ویژه برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، همزمان با ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار، ویژه برنامه‌های متنوع فرهنگی به همت کتابداران در کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد.


تجدید میثاق کتابداران شهرستان دلیجان با آرمان‌های امام و شهدا
به مناسبت هفته کتاب، کتابداران شهرستان دلیجان با حضور در گلزار شهدا، ضمن قرائت فاتحه و غبارروبی مزار شهیدان، به مقام شامخ شهدای شهرستان دلیجان ادای احترام کردند. همچنین کتابداران دلیجانی با حضور بر سر مزار شهید سید نظام جلالی، به جمع خوانی کتاب «لحظه‌های شیدایی» نوشته وحید حسنی که درباره زندگی و خاطرات این شهید والا مقام است، پرداختند.


جشن بزرگ «شادی و کتاب» در شهر دلیجان برگزار شد
با همکاری مشترک اداره کتابخانه های عمومی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان دلیجان، جشن بزرگ «شادی و کتاب» با حضور جمعی از مسئولان، کتابداران و اعضای فعال کتابخانه های عمومی شهر دلیجان برگزار شد.
معرفی کتاب «سرزمین بدون آب نبات» توسط افروزه رودنشین، نویسنده این کتاب؛ اجرای نمایش عروسکی توسط گروه نمایشی «وحدک و نادک» با موضوع امانت کتاب، اجرای سرود کتاب توسط کودکان مهد مانیا و برپایی غرفه های نقاشی، کاریکاتور، معرفی آثار اساتید دانشگاه پیام نور و نمایش کتب امدادی جمعیت هلال احمر و آثار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از بخش‌های متنوع این جشن بود.


آیین رونمایی کتاب «سماع دایره ها» در شهر محلات برگزار شد
به مناسبت هفته کتاب و به همت کتابخانه عمومی علامه طباطبایی آیین رونمایی کتاب «سماع دایره ها» نوشته منصوره عرب در مرکز فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر محلات برگزار شد.
در این نشست که با حضور جمعی از مسئولان، اساتید دانشگاه، نویسندگان، شعرا و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برگزار شد، نویسنده کتاب به تشریح انگیزه و اهداف خود از نوشتن کتاب پرداخت و گفت: کتاب «سماع دایره ها» به بررسی معنا و مفهوم اشکال هندسی در اشعار مولانا می پردازد.


طرح اهدای کتاب به مادران در شهر دلیجان اجرا شد
با همکاری اداره کتابخانه های عمومی، شبکه بهداشت و درمان و کارگروه امور بانوان فرمانداری شهرستان دلیجان، طرح اهدای کتاب به مادران در بخش زایمان بیمارستان امام صادق(ع) شهر دلیجان اجرا و بسته های فرهنگی شامل کتاب با موضوع مادران خانه دار، تربیت فرزند و ... به تعدادی از مادران اهدا شد.


نقد کتاب و دیدار با خانواده کتابخوان در شهر دلیجان
به مناسبت هفته کتاب و با همکاری کتابخانه عمومی اشراق و دانشگاه پیام نور شهرستان دلیجان، برنامه نقد کتاب «سه شنبه ها با موری» نوشته میچ آلبوم و با حضور جمعی از مسئولان، دانشجویان، کتابداران و اعضای جمعیت هلال احمر شهر دلیجان در منزل خانواده شاکری، خانواده دوستدار کتاب برگزار شد.


بازدید دانش آموزان شهر محلات از کتابخانه آیت الله مقدسی
به مناسبت هفته کتاب، جمعی از دانش آموزان شهر محلات از کتابخانه عمومی آیت الله مقدسی بازدید کردند و با خدمات این کتابخانه آشنا شدند.


همایش آشنایی با «روش‌های مطالعه» در شهر دلیجان برگزار شد
به مناسبت هفته کتاب و با همکاری مشترک اداره کتابخانه‌های عمومی و موسسه مشاوره آینده آرمانی، همایش آشنایی با «روش‌های مطالعه» با موضوع راهکارهای موفقیت در کنکور سراسری در سالن همایش فرمانداری دلیجان برگزار شد.


بازدید دانش آموزان از کتابخانه باقرالعلوم(ع) شهر خشکرود
به مناسبت هفته کتاب، دانش آموزان پایه سوم دبستان دخترانه توحید شهر خشکرود از کتابخانه عمومی حضرت باقرالعلوم(ع) بازدید کردند.


معرفی و جمع خوانی کتاب در کتابخانه شهدای شهر هندودر
به مناسبت هفته کتاب و با حضور جمعی از دختران نوجوان، برنامه معرفی و جمع خوانی کتاب «اخلاق باید محمدی باشد» در کتابخانه عمومی شهدای شهر هندودر شهرستان شازند برگزار شد.


برگزاری کارگاه آموزشی در کتابخانه علامه دلیجانی دلیجان
به مناسبت هفته کتاب و با حضور مادران پیش دبستانی دانشمند شهر دلیجان، چهارمین کارگاه آموزشی «تربیت فرزند کتابخوان» در کتابخانه عمومی علامه عبدالهادی دلیجانی برگزار شد.


بازدید دانش آموزان دبستان شهدای کربلا از کتابخانه ولایت فرمهین
به مناسبت هفته کتاب، دانش آموزان پایه سوم دبستان قرآنی شهدای کربلا از کتابخانه عمومی ولایت شهر فرمهین بازدید و در برنامه جمع خوانی کتاب «فسقلی ها» از انتشارات قدیانی و قصه گویی از کتاب «لحاف ننه سرما و ۶ قصه دیگر» نوشته سرور کتبی شرکت کردند.


قصه گویی برای کودکان در کتابخانه عمومی اشراق شهر دلیجان
به مناسبت هفته کتاب و با حضور دانش آموزان آموزشگاه پسرانه دکتر حسابی، برنامه قصه گویی از کتاب «گوسفندی که خیلی کوچک بود» نوشته راب لویس در کتابخانه عمومی اشراق شهر دلیجان برگزار شد.


قصه گویی و مسابقه نقاشی در کتابخانه شادروان محمودی میلاجرد
به مناسبت هفته کتاب و با حضور نونهالان مهد کودک آنا، برنامه قصه گویی و مسابقه نقاشی در کتابخانه عمومی شادروان رضا محمودی شهر میلاجرد برگزار شد.


ویژه برنامه «مادران قصه گو» در کتابخانه امام رضا(ع) تلخاب
به مناسبت هفته کتاب و با حضور جمعی از بانوان شهر تلخاب شهرستان فراهان، ویژه برنامه «مادران قصه گو» با هدف انس بیشتر کودکان با کتاب و کتابخوانی در کتابخانه عمومی امام رضا(ع) برگزار شد.


برنامه نمایش نامه خوانی در مدرسه طریق الاسلام دلیجان برگزار شد
به مناسبت هفته کتاب و به همت کتابخانه عمومی علامه عبدالهادی دلیجانی، برنامه نمایش نامه خوانی از کتاب «هدهد سفید» در مدرسه طریق الاسلام شهر دلیجان برگزار شد.


جمع خوانی کتاب «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» در فرمهین 
به مناسبت هفته کتاب و با حضور جمعی از کودکان و نوجوانان شهر فرمهین، کتاب «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» نوشته مهدی آذریزدی در کتابخانه عمومی ولایت معرفی و جمع خوانی شد.


شعرخوانی برای کودکان در کتابخانه فاضلین نراقی شهر نراق
همزمان با هفته کتاب و با حضور جمعی از دانش آموزان ابتدایی شهر نراق، برنامه شعرخوانی از کتاب «بچه‌های جینگیلی» در بخش کودک کتابخانه عمومی فاضلین نراقی برگزار شد.


شاهنامه خوانی در کتابخانه ولایت فرمهین برگزار شد
همزمان با هفته کتاب و با حضور جمعی از بانوان شهر فرمهین، مراسم شاهنامه خوانی در کتابخانه عمومی ولایت برگزار شد.


قصه گویی برای دانش آموزان دبستانی در کتابخانه اشراق دلیجان
به مناسبت هفته کتاب و با حضور دانش آموزان پایه سوم آموزشگاه دخترانه صدیقه طاهره، برنامه قصه گویی از کتاب «موش کتابخانه» نوشته دنیل کرک در کتابخانه عمومی اشراق شهر دلیجان برگزار شد.


برگزاری مسابقه نقاشی در کتابخانه شهدای شهر هندودر
به مناسبت هفته کتاب و با حضور جمعی از اعضای کودک و نوجوان، مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی در کتابخانه عمومی شهدای شهر هندودر شهرستان شازند برگزار شد.


معرفی و جمع خوانی کتاب «سیزده ساله‌ها» در شهر تلخاب
به مناسبت هفته کتاب و با حضور جمعی از پسران نوجوان شهر تلخاب، کتاب «سیزده ساله‌ها» نوشته هادی شیرازی در کتابخانه عمومی امام رضا(ع) معرفی و جمع خوانی شد.


معرفی کتاب «روایتی ساده از ماجرایی پیچیده» در شهر نراق
به مناسبت هفته کتاب، مسئول کتابخانه عمومی فاضلین نراقی در جمع دانش آموزان پایه هشتم آموزشگاه دخترانه عباس معصومی شهر نراق حضور یافت و به معرفی معرفی کتاب «روایتی ساده از ماجرایی پیچیده» نوشته ابراهیم حسن بیگی پرداخت.


بازدید دانش آموزان از کتابخانه شادروان محمودی میلاجرد
به مناسبت هفته کتاب، دانش آموزان مدرسه استقلال شهر میلاجرد شهرستان کمیجان از کتابخانه عمومی شادروان رضا محمودی بازدید و در برنامه جمع خوانی کتاب «زندگانی پیامبر اکرم(ص) در قرآن» نوشته سمیح عاطف الزین شرکت کردند.


قصه گویی برای کودکان در کتابخانه امام سجاد(ع) روستای ستق
به مناسبت هفته کتاب و با حضور دانش آموزان مدرسه شهدای روستای ستق شهرستان ساوه، برنامه قصه گویی از کتاب «داستان‌هایی کوتاه از کلیله و دمنه» نوشته سید رضا تهامی در کتابخانه عمومی امام سجاد(ع) برگزار شد.


معرفی کتاب در پایگاه مقاومت بسیج شهدای شهر تلخاب 
به مناسبت هفته کتاب و به همت کتابخانه عمومی امام رضا(ع)، برنامه معرفی و جمع خوانی کتاب «شیوه‌های درمان در طب سنتی» نوشته علی اصغر کاظمی در پایگاه بسیج شهدای شهر تلخاب برگزار شد.


برنامه قصه گویی در کتابخانه ولایت شهر فرمهین برگزار شد
به مناسبت هفته کتاب و با حضور دانش آموزان شهر فرمهین، برنامه قصه گویی از کتاب «شیر کتابخانه» نوشته میشل نودسن  در کتابخانه عمومی ولایت برگزار شد.


بازدید کودکان پیش دبستانی از کتابخانه شهدای شهر هندودر
به مناسبت هفته کتاب جمعی از کودکان پیش دبستانی شهر هندودر از کتابخانه عمومی شهدای هندودر بازدید و در برنامه های فرهنگی این کتابخانه شرکت کردند.


مسابقه انشا و خاطره نویسی در شهر ساوه برگزار شد
به مناسبت هفته کتاب و به همت کتابخانه عمومی شهید هاشمی نژاد، مسابقه انشا و خاطره نویسی با موضوع «کتاب، کتابخانه و کتابدار» در شهر ساوه برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 6 =