دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵

با تلاش کتابداران در دی ماه ۹۸ انجام شد؛

اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان مرکزی

مراسم سوگواری سردار دل ها در کتابخانه ولایت شهر فرمهین

همزمان با هفته سوم دی ماه و به همت کتابداران، ویژه برنامه‌های متنوعی در کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، همزمان با هفته سوم دی ماه و به همت کتابداران، ویژه برنامه‌های متنوع فرهنگی با محوریت گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور اقشار مختلف مردم در کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد.


اهدای کتاب توسط کتابخانه مجلس به کتابخانه‌های عمومی شهرستان خمین
کتابخانه مجلس شورای اسلامی ۸۰۰ عنوان کتاب کودک و نوجوان و ۲۵۰ عنوان کتاب کمک درسی، به کتابخانه‌های عمومی شهرستان خمین اهدا کرد. با پیگیری اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خمین و رایزنی با مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل مجلس شورای اسلامی، بیش از هزار جلد کتاب به ارزش ۶۵۰ میلیون ریال طی دو مرحله به کتابخانه‌های عمومی این شهرستان اهدا شد.


نشست کتاب‌خوان «سردار سلیمانی» در کتابخانه ولایت فرمهین 
به مناسبت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و با حضور جمعی از نوجوانان بسیجی، نشست کتاب‌خوان در کتابخانه عمومی ولایت شهر فرمهین برگزارشد.
در این نشست «حاج ‌قاسم» نوشته علی اکبری‌مزدآبادی، توسط عباس قاسم آبادی؛ «مدافعان حرم» کاری از گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی، توسط حسین مجیدی فر؛ «یادمان شهدای فرماندهی انتظامی استان مرکزی» نوشته محسن ایزدیار، توسط امیر مختارپور؛ «پنجاه سال عبادت» نوشته گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی، توسط مهدی حسینیه ای فراهانی؛ «از شهباز تا شیاکوه: حماسه‌ رزمندگان استان مرکزی در عملیات مطلع‌الفجر» نوشته راضیه‌ سادات حسینی، توسط علیرضا ارتگلی و «تبسم‌های جبهه» نوشته حمید داودآبادی، توسط مهسا ذوالفقاری معرفی و به اشتراک گذاشته شد.


کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در کتابخانه ولیعصر(عج) ساوه
با حضور جمعی از بانوان خانه دار شهر ساوه، کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با محوریت عوامل اصلی طلاق در کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج) برگزار شد.


قرائت زیارت عاشورا در کتابخانه شهید بهشتی شهر خمین
همزمان با فرارسیدن ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا(س) و به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش، مراسم پرفیض زیارت عاشورا در کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهر خمین برگزار شد. در پایان مراسم نیز شرکت کنندگان برای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش دلنوشته هایی نوشتند.   


مراسم سوگواری سردار دل ها در کتابخانه ولایت شهر فرمهین برگزار شد
با حضور جمعی از پسران نوجوان شهر فرمهین، مراسم سوگواری سردار پرافتخار اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای همراه ایشان در کتابخانه عمومی ولایت برگزار شد.


کارگاه آموزشی مهارت‌های زندگی در کتابخانه شهدای قورچی باشی
با حضور جمعی از بانوان خانه دار، کارگاه آموزشی مهارت‌های زندگی با موضوع خانواده درمانی در کتابخانه عمومی شهدای شهر قورچی باشی برگزار شد.
مژگان یوسفی، مسئول کتابخانه شهدای قورچی باشی در خصوص این کارگاه گفت: خانواده درمانی کمک می‌کند که اعضای خانواده روش‌های جدید ارتباط با سایر افراد و حل اختلافات را یاد بگیرند.
یوسفی افزود: در این کارگاه پیرامون مسائل خانوادگی، مشکلات و راه حل آن ها، نحوه ارتباط با فرزندان و رفتارهای نامناسب و مناسب با فرزندان و دیگر مسائل مرتبط نکاتی ارائه شد.


جلسه مشاوره در کتابخانه امام علی (ع) شهر مامونیه برگزار شد
با همکاری پایگاه بسیج تزکیه ۸ شهر مامونیه و با حضور جمعی از بانوان، جلسه مشاوره با موضوع خانواده و آسیب‌های اجتماعی در کتابخانه عمومی امام علی(ع) برگزار شد.


کارگاه آموزش کنترل خشم در کتابخانه سلمان ساوجی ساوه برگزار شد
با حضور جمعی از مادران و زنان خانه دار، کارگاه آموزش کنترل خشم در کتابخانه عمومی سلمان ساوجی شهر ساوه برگزار و تکنیک‌های کنترل و مدیریت خشم به شرکت کنندگان آموزش داده شد.


نشست کتاب‌خوان در کتابخانه شهدای سنجان اراک برگزار شد
با حضور جمعی از بانوان شهر اراک، نشست کتاب‌خوان در کتابخانه عمومی شهدای سنجان برگزار شد.
در این نشست «حماسه ۹ دی» کاری از دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت  الله خامنه ای، توسط فاطمه عمرانی؛ «بادیگارد» نوشته افروز مهدیان، توسط زهره ساجدی؛ «کنار پل منتظر ایستادم» نوشته مهرداد علی رضا، توسط جمیله ربیعی و «عباس دست طلا» نوشته محبوبه معراجی پور، توسط آزاده مددی معرفی و به اشتراک گذاشته شد.


جمع‌خوانی  کتاب «بچه‌های حاج قاسم» در کتابخانه شهید بهشتی خمین
به مناسبت گرامیداشت مقام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، برنامه معرفی و جمع‌خوانی  کتاب «بچه‌های حاج قاسم» نوشته افسر فاضلی شهربابکی در کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهر خمین برگزار شد.


شرح و تفسیر نهج البلاغه در کتابخانه ولیعصر(عج) ساوه
با حضور جمعی از اعضای فعال، جلسه شرح و تفسیر نهج البلاغه در کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج) شهر ساوه برگزار شد.


جمع خوانی کتاب «بانوی یاس و یاسین» در کتابخانه شهدای قورچی باشی
به مناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، کتاب «بانوی یاس و یاسین: زندگانی حضرت فاطمه زهرا(س)» نوشته محسن پارسا در کتابخانه عمومی شهدای شهر قورچی باشی معرفی و جمع خوانی شد.


قصه گویی برای کودکان در مدرسه شهید آیت شهر جاورسیان
به همت مسئول کتابخانه عمومی ادیب الممالک فراهانی، برنامه قصه گویی از کتاب «دست‌های مهربان: زندگی امام حسین(ع)» نوشته مهدی وحیدی صدر در مدرسه ابتدایی شهید آیت شهر جاورسیان برگزار شد.


معرفی و جمع خوانی کتاب در کتابخانه امام خمینی (ره) روستای گرکان
با حضور جمعی از اعضای نوجوان، کتاب «کرامات الزینبیه» نوشته سید محمدحسین محمودی در کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) روستای گرکان شهرستان آشتیان معرفی و جمع خوانی شد.


جلسه حافظ خوانی در کتابخانه ولیعصر(عج) ساوه برگزار شد
با حضور جمعی از دوستداران کتابخوانی، جلسه حافظ خوانی در کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج) شهر ساوه برگزار شد.


جمع خوانی کتاب «رنج غربت، داغ حسرت» در کتابخانه شهدای روستای مالمیر
به مناسبت شهادت حاج قاسم سلیمانی و با حضور جمعی از اعضای کودک و نوجوان، برنامه معرفی و جمع خوانی کتاب «رنج غربت، داغ حسرت» در کتابخانه عمومی شهدای روستای مالمیر شهرستان شازند برگزار شد.


مسابقه نقاشی در کتابخانه عمومی سیدالشهداء(ع) روستای کردیجان
به مناسبت سالروز شهادت حضرت زهرا(س) و به همت کتابخانه عمومی حضرت سیدالشهداء(ع)، مسابقه نقاشی در روستای کردیجان شهرستان آشتیان برگزار شد.


آشنایی با کتاب‌های مرجع در کتابخانه عمومی فاضلین نراقی نراق
با هدف آشنایی دانش آموزان با منابع مرجع و نحوه استفاده از این منابع، کارگاه آموزشی در کتابخانه عمومی فاضلین نراقی شهر نراق برگزار شد.


برگزاری جلسه مثنوی خوانی در کتابخانه ولیعصر(عج) ساوه
با هدف آشنایی با شاهکارهای ادبیات فارسی، جلسه مثنوی خوانی و بررسی کتاب «مثنوی معنوی» مولانا در کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج) شهر ساوه برگزار شد.


جمع خوانی کتاب «حاج قاسم» در کتابخانه ولایت شهر فرمهین
با هدف آشنایی اعضای نوجوان با زندگی، رفتار و منش شهید حاج قاسم سلیمانی، برنامه معرفی و جمع خوانی کتاب «حاج قاسم» نوشته علی اکبر مزدآبادی در کتابخانه عمومی ولایت شهر فرمهین برگزار شد.


معرفی و جمع خوانی کتاب در کتابخانه ادیب الممالک جاورسیان
با حضور جمعی از دختران دانش آموز، برنامه معرفی و جمع خوانی کتاب «دایناسورها» نوشته فلیپ آردر و ترجمه محمود مزینانی در کتابخانه عمومی ادیب الممالک فراهانی شهر جاورسیان برگزار شد.


آموزش خوشنویسی در کتابخانه ولیعصر(عج) ساوه
با حضور جمعی از کودکان و نوجوانان، کلاس آموزش خوشنویسی و خط نستعلیق در کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج) شهر ساوه برگزار شد.


نشست حافظ خوانی در کتابخانه فاضلین نراقی شهر نراق
با حضور جمعی از دختران نوجوان، نشست حافظ خوانی و خوانش غزلیات حافظ در کتابخانه عمومی فاضلین نراقی شهر نراق برگزار شد.


قصه خوانی از کتاب «شتر سرگردان» در روستای گرکان آشتیان
به همت کتابخانه عمومی امام خمینی(ره)، برنامه قصه گویی از کتاب «شتر سرگردان» در مدرسه ضیاءالملوک قریب روستای گرکان شهرستان آشتیان برگزار شد.


جمع خوانی و معرفی کتاب در کتابخانه فخرالدین عراقی کمیجان
با حضور جمعی از دختران شهر کمیجان، کتاب «یادگار خیمه‌های سوخته» نوشته محمد جواد مغنیه در کتابخانه عمومی فخرالدین عراقی معرفی و جمع خوانی شد.


کارگاه آموزشی مشاوره خانواده در کتابخانه شهدای سنجان اراک
با هدف ترویج سبک زندگی برتر و به همت کتابخانه عمومی شهدای سنجان، کارگاه آموزشی مشاوره خانواده با موضوع نحوه همدلی با نوجوانان در شهر اراک برگزار شد.
زهرا حسینخانی، مشاور نیروی انتظامی شهرستان اراک در این کارگاه گفت: در دوران بلوغ تغییرات زیادی در کودکان و همچنین والدین آن ها روی می دهد. برخورد با نوجوانان باید به گونه ای باشد که به تشدید عصبانیت، عصیانگری و لجبازی منجر نشود، زیرا چنین روحیاتی به اندازه کافی در سنین بلوغ وجود دارد.  
حسینخانی افزود: مهم ترین امری که والدین باید به خاطر داشته باشند این است که آنها نه دیگر با یک کودک بلکه با یک فرد بالغ روبه رو هستند. یک نوجوان ممکن است انتظار داشته باشد که مانند فرد بالغ با او برخورد کنند اما رفتارش مانند کودکان باشد. از سوی دیگر والدین نیز ممکن است به فرزند خود نصیحت کنند که مانند افراد بالغ رفتار کند. ولی برخورد خود آن ها با او مانند برخورد با کودکان باشد.  
مرضیه بخشنده، مسئول کتابخانه شهدای سنجان در این خصوص گفت: کارگاه ارتباط با نوجوان، کلیدهای طلایی برای برقراری رابطه مناسب و نزدیک با نوجوانان را به والدین نشان می‌دهد و در این کلاس آموزشی، مباحث نوجوانی به عنوان یک بحران، بهبود روابط، روش های تقویت رفتار مطلوب و... مطرح شد.


برگزاری کلاس نقاشی در کتابخانه ولیعصر(عج) ساوه
با حضور جمعی از کودکان و نوجوانان، کلاس نقاشی و مسابقه رنگ آمیزی در کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج) شهر ساوه برگزار شد.


بازدید دانش آموزان از کتابخانه توحید روستای اناج خنداب
دانش‌آموزان پایه دهم دبیرستان شهید آوینی روستای اناج شهرستان خنداب، از کتابخانه عمومی توحید بازدید کردند. در این بازدید دانش‌آموزان جهت آشنایی با سبک‌های نگارشی، کتاب‌های متنوعی را در زمینه ادبیات با راهنمایی دبیر خود و مسئول کتابخانه مطالعه کردند و به بحث و گفتگو پرداختند.


جمع خوانی کتاب با موضوع امیرکبیر در کتابخانه شهید هاشمی شهر خنجین
به مناسبت سالروز شهادت میرزا تقی خان امیرکبیر، برنامه معرفی و جمع خوانی کتاب «امیرکبیر که بود؟ چه کرد؟ چه شد؟» تالیف محسن احمدی کافشانی در کتابخانه عمومی سردار شهید اسداله هاشمی شهر خنجین برگزار شد.


نشست «باغبانان محبت» در کتابخانه ولیعصر(عج) ساوه برگزار شد
با حضور جمعی از بانوان شهر ساوه و با هدف افزایش مهارت‌های زندگی، نشست هفتگی «باغبانان محبت» در کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج) برگزار و کتاب «صد راز موفقیت در روابط زناشویی» نوشته دیوید نیون به شرکت کنندگان معرفی شد.


قصه گویی برای کودکان در کتابخانه شهید هاشمی نژاد ساوه
با حضور جمعی از اعضای کودک و نوجوان، برنامه قصه گویی از کتاب «موهایم را شانه نمی‌کنم» نوشته آنت لانگن در کتابخانه عمومی شهید هاشمی نژاد شهر ساوه برگزار شد.


جمع خوانی کتاب «من زنده ام» در کتابخانه شهدای شهر شازند
با حضور جمعی از دختران دانش آموز، کتاب «من زنده ام» نوشته معصومه آباد در کتابخانه عمومی شهدای شهر شازند معرفی و جمع خوانی شد.


کتابخانه توحید روستای اناج میزبان نشست کتاب‌خوان شد
با حضور جمعی از اعضای کودک و نوجوان، نشست کتاب‌خوان در کتابخانه عمومی توحید روستای اناج شهرستان خنداب برگزار شد.
در این نشست «بندپایان چندش‌آور» نوشته فیلیپ آردر ترجمه محمود مزینانی، توسط علیرضا هاشمی؛ «شبح معلم» نوشته تونی بردمن ترجمه زینب رضایی، توسط محمدرضا  ذکیا؛ «فضا» نوشته فیلیپ آردر ترجمه محمود مزینانی، توسط محمد گودرزی؛ «گل طلایی» نوشته راب چایلد  ترجمه فریاد شیری، توسط سبحان امیدی؛ «ایناسورها» نوشته نوشته فیلیپ آردر ترجمه محمود مزینانی، توسط مجتبی رحمتی و «بدن انسان» نوشته فیلیپ آردر ترجمه محمود مزینانی، توسط حسین رشیدی معرفی و به اشتراک گذاشته شد.  


کارگاه نقاشی در کتابخانه شیخ عبدالنبی وفسی روستای وفس
با حضور جمعی از کودکان روستای وفس شهرستان کمیجان، کارگاه نقاشی با موضوع کتاب و کتابخوانی در کتابخانه عمومی شیخ عبدالنبی وفسی برگزار شد.


آموزش ساخت کاردستی در بخش کودک کتابخانه سلمان ساوجی ساوه
با حضور دانش آموزان مدرسه قرآنی مشکات، برنامه آموزش ساخت کاردستی در بخش کودک کتابخانه عمومی سلمان ساوجی شهر ساوه برگزار شد و در ادامه زندگی نامه مختصری از سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به زبان کودکانه روایت شد.


قصه گویی برای کودکان در کتابخانه شهید چمران غرق آباد
با حضور جمعی از کودکان شهر غرق آباد شهرستان ساوه، برنامه قصه گویی در کتابخانه عمومی شهید چمران برگزار شد.


نشست کتاب‌خوان در کتابخانه امام خمینی(ره) روستای گرکان
با حضور جمعی از نوجوانان روستای گرکان شهرستان آشتیان، نشست کتاب‌خوان در کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) برگزار شد.
در این نشست «چگونگی رفتار با نوجوانان» نوشته رسول روشن، توسط مصطفی قریب؛ «اتاق فکر خانوادگی» نوشته فاطمه صبری، توسط محمدحسن قادری؛ «بیا باهم صحبت کنیم» نوشته سارا لویت، توسط صالح شکوری و «حاشیه نشینی و امنیت اجتماعی» نوشته هادی آقایی، توسط سجاد شکوری معرفی و به اشتراک گذاشته شد.


قصه گویی و شعرخوانی در پیش دبستانی ستارگان معراج دلیجان
به همت کتابخانه عمومی اشراق، برنامه قصه گویی از کتاب «کلاغ خنزرپنزری» نوشته سروناز پریشانزاده و شعرخوانی از کتاب «کی بود، کی بود؟» سروده ناصر کشاوز در پیش دبستانی ستارگان معراج شهر دلیجان برگزار شد.


قصه گویی و مسابقه نقاشی در کتابخانه شادروان محمودی میلاجرد
با حضور خردسالان مهدکودک آنا، برنامه قصه گویی و مسابقه نقاشی در کتابخانه عمومی شادروان رضا محمودی شهر میلاجرد برگزار شد.


نشست کتاب‌خوان در مدرسه ضیاءالملوک روستای گرکان 
به همت کتابخانه عمومی امام خمینی(ره)، نشست کتاب‌خوان دانش آموزی در مدرسه ضیاءالملوک قریب روستای گرکان شهرستان آشتیان برگزار شد.
در این نشست «تو مثل خودت هستی» نوشته افسانه شعبان نژاد، توسط ریحانه قاسمی؛ «گروه رنگین کمان» نوشته آتنا اوبری، توسط ملیکا طهماسبی؛ «چگونه مواظب خود باشیم؟» نوشته براون مارک تولن، توسط نازنین زهرا عزیزآبادی؛ «اخلاق خوب» نوشته ژولیت گارشه، توسط علیرضا قریب؛ «با یکدیگر همدلی کنیم؟» نوشته چری می‌میزر، توسط محمد خلیلی معرفی و به اشتراک گذاشته شد.


ساخت کاردستی در کتابخانه سلمان ساوجی شهر ساوه
جمعی از دانش آموزان مدرسه قرآنی بشرا ضمن بازدید از بخش‌های مختلف کتابخانه عمومی سلمان ساوجی شهر ساوه، در  برنامه آموزش ساخت کاردستی شرکت کردند.


کتاب «بچه‌های حاج قاسم» در کتابخانه شهید بهشتی خمین جمع‌خوانی شد
به مناسبت شهادت حاج قاسم سلیمانی و با حضور جمعی از دختران شهر خمین، کتاب «بچه‌های حاج قاسم» نوشته افسر فاضلی در کتابخانه عمومی شهید بهشتی معرفی و جمع‌خوانی شد.


گرامیداشت یاد و خاطره سردار سلیمانی در کتابخانه های عمومی استان مرکزی
در پی شهادت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، نمایشگاه کتاب، پوستر و دلنوشته در کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی دایر شد.

کتابخانه عمومی آیت الله اراکی شهر اراک

کتابخانه عمومی شهدای شهر هندودر

کتابخانه عمومی ولایت شهر فرمهین

کتابخانه عمومی فاضلین نراقی شهر نراق

کتابخانه عمومی شهید مطهری شهر مهاجران

کتابخانه عمومی امام علی(ع) شهر مامونیه

کتابخانه عمومی شهدای شهر قورچی باشی

کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهر خمین

کتابخانه عمومی شهدای شهر شازند

کتابخانه عمومی علامه دلیجانی شهر دلیجان

کتابخانه عمومی امیرالمومنین(ع) شهر آستانه

کتابخانه عمومی شهدای بازنه شهر شهباز

کتابخانه عمومی شهید سیاوش امیری شهر شازند

کتابخانه عمومی ملاصدرا شهر شهباز

کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) روستای قدمگاه شهرستان شازند

کتابخانه عمومی حضرت زهرا(س) شهر مهاجران


کتابخانه عمومی شهدای حصار و فر شهرستان شازند

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 2 =