شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷

از سوی بنیاد علمی- آموزشی قلم چی انجام شد؛

اهدای کتاب های کمک درسی به کتابخانه‌های عمومی همدان

اهدا کتاب توسط بنیاد قلم چی به کتابخانه های عمومی استان همدان

بنیاد علمی- آموزشی قلم چی قریب به یک هزار و ۸۰۰ جلد کتاب کمک آموزشی به ارزش یک میلیارد ریال به کتابخانه‌های عمومی استان همدان اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، بنیاد علمی- آموزشی قلم چی در ایام برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب در استان، یک هزار و ۸۰۰ جلد کتاب کمک درسی به کتابخانه عمومی استان همدان اهدا کرد.

با همکاری بنیاد علمی و آموزشی قلم چی و اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان، طی دو روز در نمایشگاه بزرگ کتاب همدان نزدیک به یک هزار و ۸۰۰ نسخه کتاب به ارزش بیش از یک میلیارد ریال به نمایندگان ۱۰۲ کتابخانه عمومی نهادی استان اهدا تحویل داده شد.

همچنین در جریان بازدید قائم مقام بنیاد قلم چی از کتابخانه مرکزی همدان، سهمیه این کتابخانه  از ۱۰ میلیون ریال به ۱۰۰ میلیون ریال افزایش پیدا کرد.

عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه محور تمامی اقدامات در کتابخانه‌های عمومی کتاب است، اظهار کرد: وجود منابع به روز و مورد نیاز اعضا یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های جلب اعتماد و اطمینان مردم به کتابخانه‌های عمومی است.

وی با بیان اینکه خیرین در تأمین منابع اطلاعاتی نقش به سزایی دارند، افزود: اهدای کتاب توسط مردم و خیرین به کتابخانه‌های عمومی یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های تأمین کننده منابع اطلاعاتی برای کتابخانه‌های عمومی است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان؛ تصریح کرد: خیرین از هفته کتاب سال گذشته تا کنون بیش از یک صد هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی استان همدان اهدا کردند. در حال حاضر یک میلیون و ۳۳۰ هزار و ۲۰ نسخه کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان همدان در اختیار علاقمندان قرار دارد.

وی تأکید کرد: اهدای کتاب سنت پسندیده‌ای است که در استان همدان با استقبال خوبی مواجه شده است و افراد فرهنگ دوست بسیاری، گنجینه‌های شخصی خود را به کتابخانه‌های عمومی اهدا کرده اند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان؛ خاطرنشان کرد: با اقدام پسندیده بنیاد قلم چی نیازهای بسیاری از مراجعه کنندگان به کتابخانه‌های عمومی در سراسر استان برطرف می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 14 =