یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴

با هدف ترویج فرهنگ مطالعه انجام شد؛

برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی

آشنایی دانش آموزان آموزشگاه دانشمند دلیجان با حرفه کتابداری

ویژه برنامه‌های متنوع فرهنگی به همت کتابداران و با حضور اقشار مختلف مردم در کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، همزمان با روزهای آغازین بهمن ماه و به همت کتابداران، ویژه برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد.


نشست کتاب‌خوان فاطمی در کتابخانه شهدای سنجان برگزار شد
به مناسبت ایام فاطمیه و با حضور جمعی از بانوان شهر اراک، نشست کتاب‌خوان فاطمی در کتابخانه عمومی شهدای سنجان برگزار شد.
در این نشست «فاطمه(س) گوهر آفرینش» نوشته مهدی صباغی، توسط زهرا حبیبی؛ «زندگانی حضرت فاطمه زهرا(س)» نوشته عبدالحسین مومنی، توسط فاطمه عمرانی؛ «درسنامه فاطمیه» نوشته علی لباف، توسط زهره ساجدی؛ «یاس بهشتی» نوشته لیلا اسلامی گویا، توسط مریم هاشمی و «چشمه در بستر» نوشته سیدمسعود پورسیدآقائی، توسط جمیله ربیعی معرفی و به اشتراک گذاشته شد.


برگزاری کارگاه مشاوره در کتابخانه امام علی (ع) شهر مامونیه 
به همت کتابخانه عمومی امام علی(ع) و با حضور جمعی از بانوان شهر مامونیه، کارگاه مشاوره با موضوع خانواده و آسیب‌های اجتماعی با تدریس حجت الاسلام رسول میرجانی، استاد حوزه و دانشگاه برگزار شد.


آشنایی دانش آموزان آموزشگاه دانشمند دلیجان با حرفه کتابداری 
مریم سادات جلالی، مسئول کتابخانه عمومی اشراق با حضور در آموزشگاه پسرانه دانشمند شهر دلیجان به معرفی حرفه کتابداری و رشته دانشگاهی علم اطلاعات و دانش شناسی پرداخت و توضیحاتی پیرامون رده بندی دیویی و شیوه جستجوی کتاب بر اساس این رده ارائه کرد.


جمع خوانی کتاب «کشتی پهلوگرفته» در کتابخانه امام رضا(ع) تلخاب
به مناسبت ایام فاطمیه و با حضور جمعی از پسران نوجوان شهر تلخاب، کتاب «کشتی پهلوگرفته» نوشته سیدمهدی شجاعی در کتابخانه عمومی امام رضا(ع) معرفی و جمع خوانی شد.


آموزش شاهنامه خوانی در کتابخانه شهید هاشمی نژاد ساوه
با هدف افزایش سطح آگاهی مادران خانه دار از قصه های کهن ایرانی، کارگاه آموزشی شاهنامه خوانی با حضور جمعی از بانوان در بخش کودک کتابخانه عمومی شهید هاشمی نژاد شهر ساوه برگزار شد.


معرفی کتاب «خطبه فدکیه» در کتابخانه شهدای حصار و فر شهرستان شازند
به مناسبت ایام فاطمیه و با حضور جمعی از بانوان روستای حصار شهرستان شازند، کتاب «خطبه فدکیه» در کتابخانه عمومی شهدای حصار و فر معرفی و جمع خوانی شد.


معرفی و جمع خوانی کتاب «تپه‌های لاله سرخ» در شهر نراق
با حضور جمعی از پسران نوجوان شهر نراق، کتاب «تپه‌های لاله سرخ» در کتابخانه عمومی فاضلین نراقی معرفی و جمع خوانی شد.
کتاب «تپه لاله های سرخ» به همت حجت ایروانی، شهید سیدمحمدرضا فیض و غلامرضا نباتی نوشته شده و توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است. این کتاب مشتمل بر سه خاطره برگرفته از یادداشت های هر سه نویسنده کتاب است.


جمع خوانی کتاب «اردوگاه عنبر» در آموزشگاه معصومی شهر دلیجان
با هدف گرامیداشت یاد و خاطره سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و به همت اکرم مهرادفر، کتابدار کتابخانه عمومی اشراق، کتاب «اردوگاه عنبر» در آموزشگاه پسرانه معصومی شهر دلیجان معرفی و جمع خوانی شد.
مهرادفر در خصوص این برنامه گفت: کتاب «اردوگاه عنبر» مجموعه‌ای از خاطرات سه آزاده است که توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد. فصل اول کتاب با عنوان «در بارگاه جانان» خاطرات حسین فرهنگ اصلاحی را در برگرفته است. «کبوتران بال سفید» عنوان دومین فصل کتاب است که دربردارنده خاطرات مهدی گلابی است و فصل سوم با عنوان «اردوگاه عنبر» که عنوان کتاب نیز از همین فصل گرفته است، نوشته غلامحسین کهن است.


کلاس آموزشی «مهارت‌های زندگی» در کتابخانه شهدای سنجان
با حضور جمعی از بانوان شهر اراک، کلاس آموزشی «مهارت‌های زندگی» با موضوع «رسیدن به آرامش واقعی» در کتابخانه عمومی شهدای سنجان شهر اراک برگزار شد.
زهرا علی آبادی، مشاور امور خانواده در این کارگاه گفت: یکی از خواسته های همیشگی انسان رسیدن به آرامش  بوده و دراین راستا انسان تلاش‌های بسیاری انجام داده است. با کمترین تلاش و تنها با کمی تغییر در سبک زندگی می توان به آرامش واقعی رسید.
علی آبادی افزود: وقتی ما با استرس در زندگی مواجه هستیم، تنش‌های فیزیکی و روانی را تحمل می‌کنیم و این تنش‌ها می توانند روی یکدیگر تاثیر بگذارد.
وی ادامه داد: آرام کردن بدن به طور فیزیکی می‌تواند به تسکین استرس روانی کمک کند و آرامش ذهن می‌تواند باعث آرامش انسان به طور فیزیکی شود و تنش را از بدن انسان  دور می کند. یادگیری تکنیک‌های اصلی که هر دو نوع آرامش را ممکن می سازند، یک مسیر بسیار موثر برای تسکین استرس است.


کارگاه آموزش قرآن کریم در کتابخانه شهدای قورچی باشی
با حضور دانش آموزان مهد قرآنی مصباح، کارگاه آموزش قرآن کریم با محوریت آموزش سوره توحید در کتابخانه عمومی شهدای شهر قورچی باشی برگزار شد.


آموزش اوریگامی به کودکان در کتابخانه شهدای روستای علیشار
با حضور جمعی از اعضای کودک و نوجوان، کارگاه آموزش ساخت اوریگامی در کتابخانه عمومی شهدای روستای علیشار شهرستان زرندیه برگزار شد.


جمع‌خوانی کتاب «تمرکز حواس و حافظه» در مدرسه بنت الهدی کردیجان
به همت کتابخانه عمومی حضرت سیدالشهدا(ع)، کتاب «تمرکز حواس و حافظه» در مدرسه ابتدایی بنت الهدی روستای کردیجان شهرستان آشتیان معرفی و جمع خوانی شد.


بررسی آثار فاضل نظری در جلسه انجمن ادبی کتابخانه فاضلین نراقی
با حضور انجمن ادبی کتابخانه عمومی فاضلین نراقی، جلسه بررسی آثار فاضل نظری و خوانش کتاب «گریه‌های امپراتور» در شهر نراق شهرستان دلیجان برگزار شد.


جمع‌خوانی کتاب «غزه در حصار» در کتابخانه شهید هاشمی خنجین
با حضور جمعی از اعضای فعال، کتاب «غزه در حصار» تالیف مرکز مطالعات و رایزنی‌های زیتونه در کتابخانه عمومی سردار شهید اسداله هاشمی شهر خنجین معرفی و جمع خوانی شد.


خوانش داستان‌های شاهنامه در کتابخانه شهید هاشمی نژاد ساوه
با حضور جمعی از بانوان شهر ساوه کارگاه آموزش شاهنامه خوانی در بخش کودک کتابخانه عمومی شهید هاشمی نژاد شهر ساوه برگزار شد.


جمع‌خوانی کتاب «از مورچه‌ها یاد بگیریم» در کتابخانه امام علی(ع) مامونیه
با حضور جمعی از پسران نوجوان شهر مامونیه، کتاب «از مورچه‌ها یاد بگیریم» نوشته محمدرضا یوسفی در کتابخانه عمومی امام علی(ع) معرفی و جمع خوانی شد.


کارگاه آموزش ساخت کاردستی در کتابخانه شهدای روستای علیشار
کارگاه آموزش ساخت اوریگامی با حضور جمعی کودکان روستای علیشار شهرستان زرندیه در کتابخانه عمومی شهدای علیشار برگزار شد.


قصه گویی برای کودکان در کتابخانه امام رضا(ع) شهر تلخاب
به مناسبت ایام فاطمیه و با حضور جمعی از دختران شهر تلخاب شهرستان فراهان، کتاب «خانه دوستی: قصه‌هایی از بانو فاطمه(س)» نوشته حسین فتاحی در کتابخانه عمومی امام رضا(ع) معرفی و جمع خوانی شد.


ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 4 =