چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴

حجت‌الاسلام جلیل محبی عنوان کرد؛

همکاری اثربخش نهاد در برگزاری مسابقه کتابخوانی امر به معروف و نهی از منکر

جلیل محبی

جلیل محبی، دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر ضمن تشریح اهداف برگزاری مسابقه کتابخوانی «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر» گفت: هدف ما این است که عموم مردم بتوانند در این مسابقه شرکت کنند که همکاری با نهاد و استفاده از شبکه گسترده کتابخانه‌های عمومی و برگزاری مسابقه از طریق اینترنت می‌تواند در این مسیر بسیار اثربخش باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، جلیل محبی، دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر درباره ضرورت و اهداف برگزاری مسابقه کتابخوانی «فرهنگ کوچک امر به معروف و نهی از منکر» عنوان کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری و قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، یک ستاد فرهنگی، جهت فرهنگ‌سازی در حوزه مسئولیت اجتماعی میان مردم نسبت به همدیگر و نسبت به حاکمیت است. در واقع امر به معروف و نهی از منکر یک ظرف قانونی و شرعی است برای اینکه مردم خیرات، خوبی‌ها و اعمال نیک را میان خود و حاکمیت توسعه دهند و اعمال بد را از میان خود بردارند.

وی افزود: در طول سالیان گذشته، امر به معروف و نهی از منکر تنها به حوزه عفاف و حجاب محدود می‌شد که در دوره جدید با حضور حجت‌الاسلام صدیقی به عنوان رئیس ستاد و بنده به عنوان دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر، برنامه‌ریزی برای اینکه توسعه مفهومی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر به نحوی که در شریعت مقدس اسلام و قانون آمده، انجام شود و مردم با مفاهیم امر به معروف و نهی از منکر و تسری آن نسبت به حاکمیت و میان مردم، آگاهی داشته باشند.

محبی ادامه داد: در این جهت ستاد امر به معروف و نهی از منکر در حوزه رسانه‌ای به تولید و پخش کلیپ‌ها، تیزرها، دوربین مخفی و پویانمایی ها می‌پردازد و همچنین سعی می‌کند که الگوهای موفق امر به معروف و نهی از منکر را در میان مردم معرفی کند و به صورت عملیاتی آموزش دهد. یکی از کارهایی که ما در این زمینه باید انجام دهیم، توسعه ادبیات مفهومی در نگاه قرآن، احادیث، سخنان مقام معظم رهبری و امام خمینی(ره) و مبانی قانونی در این حوزه است.

دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر درباره کتابی که به عنوان محور برگزاری این مسابقه معرفی شده توضیح داد: راه‌اندازی مسابقه‌ کتابخوانی با محوریت کتاب «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر» با همکاری دستگاه‌های تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  و به خصوص نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از جمله اقدامات برنامه‌ریزی شده در این زمینه بوده که با محوریت کتاب «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر» برگزار خواهد شد.

وی افزود: این کتاب توسط گروهی از مولفان در انتشارات مهرسا، در ۹۶ صفحه و پنج بخش کلی جمع‌آوری شده که در آن مهم‌ترین مباحث مطرح در حوزه امر به معروف و نهی از منکر را ارائه داده است. این بخش‌ها شامل گزاره‌هایی از «آیاتی از قرآن کریم»، «چهل حدیث از معصومین»، «امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام خمینی»، «امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام خامنه‌ای»، «قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از از منکر» هستند.

جلیل محبیان تأکید کرد: هدف ما این است که عموم مردم بتوانند در این مسابقه شرکت کنند که همکاری با نهاد و استفاده از شبکه گسترده کتابخانه‌های عمومی و برگزاری مسابقه از طریق اینترنت می‌تواند در این مسیر بسیار اثربخش باشد. همچنین جوایز درنظرگرفته شده برای برگزیدگان این مسابقه نیز که شامل ۱۲ کمک هزینه سفر به عتبات عالیات، ۲۴ کمک هزینه سفر به مشهد مقدس و ۳۱۳ کارت هدیه نقدی (به ارزش یک میلیون ریال) خواهد بود، می‌تواند عامل ترغیب کننده‌ای برای جلب مشارکت عمومی باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 0 =