چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲

کتابداری تا اطلاع ثانوی تعطیل نیست/ ۱۰

پویش های کتابخوانی از کسالت این روزها کاسته و بذر امید می کارد

كتابخانه ولايت همدان

الهام نظری، مسئول کتابخانه عمومی فرهنگسرای ولایت که در روزهای تعطیلی کتابخانه، فعالیت های کتابخانه ای را همچنان در فضای مجازی پیگیری می کند، گفت: برگزاری مسابقات و پویش های کتابخوانی‌ از کسالت این روزها کاسته و بذر امید می کارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، با شیوع ویروس کرونا در سراسر کشور و هشدارهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای جلوگیری از انتشار این ویروس، مدتی است که کتابخانه های عمومی سراسر کشور تعطیل شده است. در این روزهایی که تنها خانه نشینی به قطع زنجیره انتقال این ویروس کمک می کند، این بار تکنولوژی و فضای مجازی است که به کمک ما آمده تا روزهای شاید کسالت بار را، با دلتنگی کمتری سر کنیم. با اینحال گویا دلتنگی و نگرانی تنها منحصر به جمع خانواده و دوست و آشنا نیست؛ فعالیت تعدادی از همکاران کتابدار در فضای مجازی حکایت از دلتنگی کتابداران و اعضای کتابخانه ها دارد و باید قدر بدانیم این ارتباطات راه دور را، که امید و انگیزه می دهد تا این روزهای سخت را تاب بیاوریم.

الهام نظری، مسئول کتابخانه عمومی فرهنگسرای ولایت همدان از کتابدارانی است که در روزهای تعطیلی کتابخانه، فعالیت های کتابخانه ای را همچنان در فضای مجازی پیگیری می کند. وی در گفتگو با روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، گفت:  در روزهای تعطیلی کتابخانه به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، صفحه مجازی کتابخانه، پل ارتباطی بین من و اعضای کتابخانه است. احساس می کنم کتابخوانان کتابخانه ما در این روزهای خانه نشینی بیش از پیش به کتاب احتیاج دارند. به همین دلیل سری به کتابخانه زدم، تعدادی از کتاب های پرمخاطب را برداشتم و به خانه آوردم. تصمیم گرفتم بخش هایی از کتاب را بخوانم و معرفی کتاب را در قالب فایل صوتی همچنان ادامه دهم. استقبال اعضا مرا مشتاق به استمرار این کار کرد. مسابقات کتابخوانی و پویش هایی که نهاد ویژه این روزها، ترتیب داده است را نیز در این صفحه اطلاع رسانی کرده ام و به گمانم این پویش ها،‌ از کسالت این روزها کاسته و بذر امید می کارد.

الهام نظری خطاب به مردم ایران و به ویژه اعضای کتابخانه عمومی فرهنگسرای ولایت همدان، گفت: باید توصیه های بهداشتی را جدی بگیریم و  چه خوب است که این روزها را در خانه بمانیم و لحظه های خود را با کتاب سپری کنیم؛ چراکه آگاهی، پادزهر تمامی مسائل و مشکلات ما است.


ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 0 =