یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴

معرفی کتاب/

۲ کتاب خواندنی از زندگی پیامبر اسلام(ص) برای نوجوانان

معرفی کتاب

در پنجمین شماره کتاب هدهد سفید دو کتاب آنک آن یتیم نظرکرده نوشته محمدرضا سرشار و محمد نوشته ابراهیم حسن بیگی از زندگی پیامبر اسلام(ص) معرفی شده است که می خوانید.

.

.

.

.

.

.


آنک آن یتیم نظرکرده

«حلیمه دیر رسیده بود. همه کودکان اشراف مکه را دایه های دیگر به فرزندخواندگی برده بودند و مانده بود یک کودک یتیم که دایه ها از کنارش گذشته بودند و گفته بودند او که پدر ندارد.

کیسه کیسه سکه برای زحمت هایمان خرج کند. اما حلیمه کودک را می خواست. از دل و جان هم می خواست»...

چرا؟

برای فهمیدن این چرا می توانید کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده» را بخوانید. در این کتاب با زندگی پیامبر (ص) از پیش از تولدشان تا بعد از هجرت عده ای از مسلمانان به حبشه، آشنا می شوید. این کتاب را محمدرضا سرشار نوشته و انتشارات سوره مهر چاپ کرده است و به زبان انگلیسی هم ترجمه شده است.


رمان زندگی پیامبر(ص)

« - برو و با عقاید آن مرد آشنا شو. بعد اگر توانستی بکشش و اگر نه دینش را از درون متلاشی کن! گزارش هم یادت نرود... »

این خلاصه دستور شورای یهود به یکی از اعضایش به نام اسحاق است تا راه بیفتد و برود مکه و علیه پیامبر اسلام (ص) توطئه کند. اما به همین راحتی ها که نیست. اسحاق کلی در به دری می کشد و گزارش پشت گزارش می فرستد و آخرسر می بیند که ای دل غافل، با وصف رفتار و منش پیامبر (ص) باعث شده رئیسش هم مسلمان شود!

در این کتاب با گزارش نویسی های اسحاق یهودی در جریان ماجراها قرار می گیری و از زاوی های جدید به زندگی پیامبر اسلام (ص) نگاه می کنی. جالب است بدانی که کتاب محمد (ص) نوشته ابراهیم حسن بیگی به پنج زبان هم ترجمه شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 1 =