دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹

مهدی رمضانی خبر داد؛

دسترسی اعضای فعال کتابخانه‌های عمومی به سرویس کتابخانه الکترونیکی اپلیکیشن طاقچه

مهدی رمضانی

مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتاب‌خوانی نهاد از امکان دسترسی اعضای فعال کتابخانه‌های عمومی به سرویس کتابخانه الکترونیکی اپلیکیشن طاقچه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتاب‌خوانی نهاد از امکان دسترسی اعضای فعال کتابخانه‌های عمومی به سرویس کتابخانه الکترونیکی اپلیکیشن طاقچه خبر داد و گفت: تعطیلی کتابخانه‌های عمومی به مدت دو ماه، بر اساس سیاست‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، مسئله دسترسی اعضای کتابخانه‌های عمومی به منابع خواندنی را تحت‌الشعاع قرار داد، بنابراین تمهیداتی اتخاذ شد تا فاصله‌ بین اعضا و کتاب و کتابخوانی کم شود.

مهدی رمضانی با اشاره به فعالیت های انجام شده با هدف دسترسی اعضای کتابخانه های عمومی به کتاب، گفت: ایجاد شبکه کتاب‌خوانان در پیام‌رسان بومی بله و فعالیت کتابداران با ارائه فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی در فضای مجازی از جمله تصمیماتی بود که با همت و تلاش کتابداران، با موفقیت در حال اجرا است.

رمضانی در ادامه افزود: امکان دسترسی اعضای کتابخانه‌های عمومی به برخی خدمات سرویس‌دهندگان مجموعه‌های کتاب‌ الکترونیکی، نیز از جمله دیگر راهکارهای اتخاذ شده بود که بعد از بررسی‌های لازم، اپلیکیشن طاقچه برای این منظور انتخاب شد. بعد از انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با دست‌اندرکاران این اپلیکیشن مقرر شد، دسترسی رایگان اعضای منتخب کتابخانه‌های عمومی به خدمات الکترونیکی «طاقچه بی‌نهایت» این اپلیکیشن فراهم شود.

معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتاب‌خوانی گفت: در ابتدا، فهرستی از اعضای کتابخانه‌های عمومی که طی سه‌ماهه پایان سال گذشته بیشترین میزان امانت کتاب را داشته‌اند، انتخاب و مقرر شد اشتراک رایگان و دسترسی به متن کامل هزاران عنوان کتاب در اپلیکیشن طاقچه برای این اعضای فراهم شود.

رمضانی در پایان با تشکر از همراهی مدیران اپلیکیشن طاقچه برای ایجاد این امکان، تصریح کرد: اعضای منتخب از طریق پیامک از نحوه دسترسی به این سرویس، آگاه خواهند شد. راهنمای استفاده از این سرویس نیز در نرم‌افزار سامانه مدیریت درج‌شده است و از یکم اردیبهشت ماه فعال خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 13 =