شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶

به ریاست معاون سیاسی- امنیتی استاندار؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد در سال99

اولین جلسه انجمن کتابخانه عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۹ با حضور احد جمالی، معاون سیاسی- امنیتی استاندار و سایر اعضای حقوقی و حقیقی انجمن برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، اولین جلسه انجمن کتابخانه عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۹ با حضور احد جمالی، معاون سیاسی- امنیتی استاندار؛ یاسر رحیمیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ محمد علی پیر سبزی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد؛ کبری اخلاقی نیا، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛ هادی زارع پور، مدیرکل آموزش و پرورش؛ علی فتح میرمحمدی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری؛ علی شهابی‌نسب، معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت برنامه ریزی استان و چند تن از اصحاب رسانه  برگزار شد.
 

در این جلسه، فاز سوم بازگشایی کتابخانه های عمومی و حضور اعضا در کتابخانه های عمومی، بررسی وضعیت پروژه های کتابخانه های عمومی استان، افتتاح کتابخانه عمومی شهر مادوان و وضعیت برگزاری برنامه های ویژه جشنواره کتابخوانی رضوی در دستور کار قرار گرفت.


در ابتدای این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: تاکنون قریب به ۱۷ هزار نفر در استان در این جشنواره شرکت کرده اند که با بازگشایی کتابخانه های عمومی و حضور اعضا و مراجعان قطعا شرکت کنندگان بیشتری خواهیم داشت و تلاشمان را برای تبلیغات این جشنواره بیشتر خواهیم کرد.
 

یاسر رحیمیان با اشاره به افتتاح  کتابخانه عمومی شهر مادوان، اظهار داشت: تمامی پروژه های  استان فعال هستند و دو پروژه کتابخانه ای در شهرستان های بهمئی و چرام هر کدام به متراژ ۱۳۲۷ مترمربع  در دو طبقه پس از سال ها وقفه دوباره در حال ساخت هستند.
 

معاون سیاسی- امنیتی استاندار در این جلسه گفت: برای نهادینه شدن فرهنگ مطالعه در جامعه نیاز به حرکت فرهنگی داریم، نیاز به تولید محتوای غنی فرهنگی داریم و این محتوای فرهنگی را باید به نحو مطلوبی در دسترس مخاطب قراردهیم. به جرات باید گفت برگزاری جشنواره های کتابخوانی نظیر جشنواره رضوی یکی از این اقدامات خوب فرهنگی در جامعه است.

احد جمالی تصریح کرد:  این جشنواره در چند سال اخیر بازخورد خوبی در جامعه داشته است؛ منابع متنوع و برگزاری اختتامیه ها در شهرستان ها بر کیفیت و کمیت این جشنواره افزود که جای تقدیر ویژه از برگزار کنندگان دارد.
 

جمالی با اشاره برنامه های اجرا شده در فضای مجازی، اظهار داشت: اجرای برنامه های فرهنگی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مشوق خوبی برای جذب افراد به ویژه جوانان به مطالعه است و این یعنی استفاده مطلوب و بهینه از فضای مجازی که فرزندان، خانواده ها و همه افراد جامعه درگیر آن شده اند.
 

وی به نقش نخبگان در ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه اشاره کرد و گفت: با جذب نخبگان و دعوت از فرهیختگان به کتابخانه های عمومی و استفاده از راهکارهای مناسب، می توان گام های اساسی در مسیر تربیت جامعه کتابخوان و جذب خانواده ها و سایر افراد جامعه برداشت.

همچنین در این جلسه هرکدام از اعضا به ارائه نقطه نظرات و راهکارهای خود برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 5 =