شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴

معاون استاندار و فرماندار مشهد:

مطالعه و کتابخوانی باعث کاهش آسیب های اجتماعی می شود

مطالعه و کتابخوانی باعث کاهش آسیبهای اجتماعی می شود

معاون استاندار و فرماندار مشهد در جلسه شورای ستاد مبارزه با مواد مخدر در کتابخانه عمومی فرزانه جامع بر لزوم توجه به آگاهی و دانایی برای کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، جلسه شورای ستاد مبارزه با مواد مخدر مشهد با حضور فرماندار، مدیران شهری، شورای محلات و شورای معتمدین شهرک طرق با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، در تالار اجتماعات کتابخانه فرزانه جامع برگزار شد.

محمدرضا هاشمی، معاون استاندار و فرماندار مشهد در این جلسه بر لزوم توجه به آگاهی و دانایی عموم برای کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد و گفت: متاسفانه مصرف مواد مخدر خطرناک در جامعه مخصوصا در بین نوجوانان و جوانان در حال افزایش است. خانواده ها در پیشگیری از اعتیاد فرزندان تاثیر مهمی دارند و اگر محیط خانواده سالم باشد و اعضای خانواده آگاهی های لازم را داشته باشند، در پیشگیری از آسیب اجتماعی در جامعه بسیار موثر خواهد بود.

وی ادامه داد: فضاهای فرهنگی از جمله کتابخانه های عمومی در مناطق حاشیه شهر مشهد نقش مهمی در ترویج فرهنگ مطالعه و افزایش آگاهی جامعه دارند.

حسین قربانی، مسئول کتابخانه عمومی فرزانه جامع مشهد نیز در این جلسه گفت: با توجه به تبدیل کتابخانه به یک پایگاه اجتماعی فعال در منطقه و حضور مدیران ارشد شهرستان، مدیران شهری و مدیران محلی در برنامه ها و مناسبت های فرهنگی کتابخانه و آشنایی آن ها با فعالیت های این مرکز امیدواریم شاهد ارائه خدمات بیشتر و بهتر به جامعه هدف کتابخانه باشیم.

در پایان جلسه معاون استاندار و فرماندار مشهد  و مدیران همراه از بخش مخزن کتابخانه بازدید کردند. در این بازدید گزارشی از فعالیت های کتابخانه ارائه شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 0 =