دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶

با هدف رفع مشکلات عمرانی و تامین منابع مالی کتابخانه های عمومی انجام شد؛

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان لرستان

دیدار با رئیس سازمان مدیریت لرستان

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان با هدف رفع مشکلات عمرانی و تامین منابع مالی کتابخانه های عمومی، با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان دیدار و گفتگو کرد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی با هدف رفع مشکلات عمرانی و تامین منابع مالی کتابخانه های عمومی با سمانه حسن پور، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان دیدار و گفتگو کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در این دیدار ضمن تبریک دهه کرامت، بیان کرد: در سطح استان پروژه های متعدد کتابخانه ای با درصد پیشرفت فیزیکی بالایی وجود دارد که توجه ویژه مسئولان استان به خصوص در بحث اعتبارات را می طلبد. بهره برداری از این کتابخانه ها در آینده نزدیک، کاهش فاصله سرانه فضای کتابخانه ای در استان نسبت به استانداردها را در پیش خواهد داشت.

فرشته طهماسبی با تاکید بر لزوم راه اندازی کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه، افزود: با پیگیری های صورت گرفته، روند اداری ساخت کتابخانه عمومی در شهر ویسیان مراحل پایانی خود را طی می کند و به زودی کلنگ ساخت این مرکز فرهنگی به عنوان یکی از خواسته های بحق مردم این شهر، به زمین زده خواهد شد.

وی همچنین ضمن ارائه گزارشی از روند بازسازی و مقاوم سازی فاز اول پروژه کتابخانه عمومی حضرت مهدی(عج) خرم آباد، مساعدت لازم جهت تامین اعتبار برای اجرای فاز دوم این پروژه کتابخانه ای را خواستار شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز در این دیدار با تقدیر از اقدامات اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، اظهار داشت: اولویت مجموعه مدیریت استان، ایجاد زیر ساخت های توسعه است. کتابخانه های عمومی از ارکان اصلی فرهنگ هستند و فرهنگ زیرساخت توسعه محسوب می شود.

سمانه حسن پور اظهار داشت: علی رغم همه مشکلات و تنگناهای مالی کشور بر اثر تحریم های ظالمانه، در بحث اعتبارات سال ۹۹ به کتابخانه های عمومی نگاه ویژه ای خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 4 =